29 فوریه 2020 - 12:42
رئیس جاده ابریشم سازمان جهانی جهانگردی

سفر به ایران دیدگاه های منفی را از ذهن پاک می کند

31 ژانویه 2017 - 18:00 dsfr.ir/p14y2

سفر به ایران دیدگاه های منفی را از ذهن پاک می کند
میثم رودکی / دنیای سفر
بازدید راهنمایان گردشگری از کاخ جهانی گلستان

نشان دادن روند ساده #زندگی مردم مثل جمع های خانوادگی و غذا خوردن آن ها در #پارک می تواند دیدگاه های منفی را به #ایران تغییر دهد.

"رئیس جاده ابریشم سازمان جهانی جهان گردی"

هفدهمین دوره کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری در هتل همای تهران از 9 تا 13 بهمن در حال برگزاری است. این برنامه شامل برپایی ورک شاپ، تعیین هیأت مدیره، تعیین میزبان کنوانسیون 2019 و ... است. مرحله پیش از کنوانسیون که شامل سفر به شهرهای قزوین، زنجان و همدان بود از 6 تا 8 بهمن برگزار شد و بعد از پایان کنوانسیون در تهران، پس تور که شامل سفر به شهرهای اصفهان، شیراز، یزد و کاشان است از 14 تا 18 بهمن آغاز خواهد شد.

کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری، بزرگ ترین گردهمایی راهنمایان گردشگری در جهان به حساب می آید. این رویداد دوسالانه و زیرنظر مستقیم فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری (WFTGA) در یکی از کشورهای عضو برگزار می شود.

هم زمان با برگزاری هر دوره از كنوانسیون، انتخابات و رأی گیری میان كشورهایی كه به مرحله نهایی صعود كرده اند برای میزبانی دوره بعدی انجام می شود. نمایندگان كاندیداها كه غالبا از میان راهنمایان و فعالان گردشگری آن كشور برگزیده شده اند، در مقابل چشمان نكته سنج هیأت مدیره و دیگر راهنمایان، كشور خود را به بهترین نحو معرفی می كنند. در نهایت، پیروزی میزبانی از آن كشوری است كه بیش ترین رأی حاضران را كسب كند.

در این باره با آلا پرسولوا، رئیس جاده ابریشم سازمان جهانی جهان گردی (UNWTO)، گفت و گو کردیم.

  • چند بار به ایران سفر کرده اید؟ و به کدام شهرها رفته اید؟

این سفر بار چهارم است که به ایران سفر می کنم و هر بار دریچه ای جدید از فرهنگ و تمدن این سرزمین به رویم گشوده می شود. من به شهرهای مختلف ایران از جمله شیراز، اصفهان، کاشان، یزد و ارومیه سفر کرده ام و هر یک از این شهرها جاذبه خاص خود را دارد.

  • تجربه و خاطره تان از سفر به این شهرها چه بود؟

در شیراز، گشت و گذار در بازار و خوردن فالوده را دوست دارم و در اصفهان نشستن در میدان نقش جهان و تماشای مردم را ترجیح می دهم و یزد را به خاطر قدم زدن در کوچه های قدیمی و اقامت در کاروانسراهای آن دوست دارم. به عبارتی، هر یک از شهرهای ایران کاراکتر خاص خود را دارند، ولی فراتر از همه چیز مردمان فوق العاده این سرزمین و مهمان نوازی بی نظیر آن ها مرا هر بار برای سفر به ایران مشتاق می کنند و به همه دوستانم سفر به این کشور را توصیه می کنم.

  • این کنوانسیون چه تأثیری در اشاعه فرهنگ و تمدن مردم ایران دارد؟

کنوانسیون راهنمایان گردشگری جهان به میزبانی ایران می تواند فرصت مناسبی برای انعکاس فرهنگ و تمدن و جنبه های مثبت زندگی مردم ایران برخلاف آنچه در رسانه ها تبلیغ می کنند باشد، به طوری که وقتی به ایران سفر می کنید تمام دیدگاه های منفی در ذهن شما پاک می شود. مسئولان ایران می توانند با نشان دادن روند ساده زندگی مردم مثل جمع های خانوادگی و غذا خوردن آن ها در پارک دیدگاه های منفی را به ایران تغییر دهند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1