از درجه بندی هتل ها تا ساماندهی خانه های شبانه

29 ژانویه 2017 - 12:00 dsfr.ir/cr2d8

از درجه بندی هتل ها تا ساماندهی خانه های شبانه
کیش تور
هتل آرامیس کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد #کیش در نشست با مالکان #هتل های جزیره بر اولویت درجه بندی هتل ها و ساماندهی خانه های شبانه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در نشستی که با حضور مدیرعامل و معاونین سازمان منطقه آزاد کیش با مالکان هتل های جزیره کیش انجام شد، علی اصغر مونسان بر اولویت درجه بندی هتل ها و ساماندهی خانه های شبانه تاکید کرد.

در این نشست مسیح الله صفا، رئیس جامعه هتلداران کیش ضمن ابراز تشکر از اقدامات انجام شده در راستای استاندارد سازی هتل ها، خواستار کاهش بروکراسی اداری برای دریافت مجوز اقتصادی هتل ها شد و گفت: نیاز است که به کاهش بروکراسی و رفت و آمدهای هتل داران برای دریافت مجوز اقتصادی فکر کنیم و برای آن تمهیدی اندیشیده شود.

وی لزوم نظارت بر سیستم حمل و نقل را خواستار شد و بیان کرد: اگر کسانی به صورت غیر محسوس بررسی کنند می بینند که علاوه بر تاکسی های کد دار و مینی بوس های هتل ها، خودروهای بدون آرم و شخصی نیز وجود دارند که به صورت علنی مسافران را به سوار شدن و اسکان در خانه های شبانه ترغیب می کنند.

در ادامه این جلسه علی اصغر مونسان در پاسخ به هتلداران درباره خانه های شبانه گفت: در مورد خانه های شبانه دو دیدگاه وجود دارد که یکی از آنها وارد کردن این بخش ها به شکل رسمی به بدنه اقامتی کیش است و دیدگاه مخالف، بر مسائل امنیتی است که به سمت جدی شدن پیش می رود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: هرچند که ما بخواهیم خانه های شبانه را حذف کنیم مخفیانه به کار خود ادامه می دهند باید تدبیری اصولی برای آن ها پی گیرد که یکی از آن ها ساماندهی و نظارت بر آنهاست.تا در صورت تخلف قابلیت پیگیری قضایی وجود داشته باشد

مونسان در پاسخ به در خواست هتلداران مبنی بر کاهش زمان اخذ مجوز اقتصادی گفت: بحث مجوز اقتصادی و زمانبر بودن آن را قبول دارم البته بخش مهمی از زمانبر بودن این پروسه مربوط به بخش های قانونی و استعلام ها است که کاری برای حذف آن نمی توان کرد. بخش دیگر مربوط به پایان کار است که بر اساس آن کارشناس باید از محیط هتل ها بازدید کند. بر همین اساس ما تصمیم گرفتیم که زمان اخذ پایان کار را از یک سال به دو سال افزایش دهیم و این روند را به صورت آزمایشی بررسی کنیم تا در صورت دریافت جواب مثبت آن را به سه سال افزایش داده و در غیر اینصورت به یکسال بازگردانیم.

وی در پاسخ به صحبت رئیس جامعه هتلداران کیش مبنی بر حضور مسافرکش های شخصی در محوطه فرودگاه و بندر گفت: از آنجایی که ما تلاش داریم کیش را همیشه سالم و امن نگاه داریم در این مورد با همراهی فرمانده محترم نیروی انتظامی کیش پیگیری میکنیم و برخورد جدی صورت می گیرد. وی گفت:تمام تلاش ما در این است که دیدگاهی منفی نسبت به کیش شکل نگیرد چرا که کیش در بسیاری ازامور پیشروتر از مناطق آزاد است.

در ادامه این نشست محسن مخملباف، رئیس هتل داریوش از اجرای برنامه های آموزشی خبر داد و گفت: طی این مدت آموزش کارکنان هتل ها و افزایش سطح کمی و کیفی خدمات از جمله تصمیماتی است که اتخاذ شده است تا بتواند بر جذابیت های گردشگری کیش بیافزاید لذا در بخش خانه داری و پذیرش، دوره های آموزشی برگزار شده است که در صورت حمایت و استقبال افزایش می یابد. با توجه به اینکه هتل های زیادی در حال افزوده شدن به عرصه مهمانپذیری جزیره هستند، لازم است که بتوانیم خودمان را با دنیای روز هتلداری تطبیق دهیم.

وی ضمن ابراز خرسندی از جمع آوری کانترهای سطح بازارها اظهار کرد: جمع آوری کانترها و حذف تریپ تاکسی ها، باعث کاهش قیمت های تمام شده و رشد گردشگری در کیش شده است که باعث خرسندی است و جای تشکر دارد ضمن اینکه آمادگی داریم در بخش های دیگری نظیر نظارت، درجه بندی ها و استاندارد سازی در کنار سازمان حضور داشته باشیم.

1