دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی:

مرام نامه اخلاقی برای جلوگیری از مرزبندی ها تنظیم می کنیم

29 ژانویه 2017 - 08:00 dsfr.ir/bi3ke

مرام نامه اخلاقی برای جلوگیری از مرزبندی ها تنظیم می کنیم
احسان نادری پور
افتتاحیه کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری

«طالب ریفاعی» گفت: سازمان ملل دنبال مرام نامه اخلاقی است که می تواند از مرزهایی که باعث جدایی ملت ها می شود جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی در نشستی که با حضور رسانه های ایرانی در حاشیه هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری با همراهی معاون گردشگری کشور و رئیس فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری برگزار شد، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به سیاست های منزوی کننده برخی کشورها از جمله آمریکا که با اعمال محدودیت هایی در صدور ویزا به ویژه برای اتباع ایرانی سبب جداسازی و مرزبندی شده این سازمان که قائل به شکست سیاست های منزوی کننده جهان است، چه نفوذ و تدبیری برای حل مشکلاتی از این دست و ایجاد جریان آزاد گردشگری بین ملل می تواند داشته باشد، اظهار کرد: سازمان ملل متحد و سازمان جهانی جهانگردی به عنوان کارگزار معتقدند هیچ نزاع و جنگی نباید صورت گیرد و چیزی به نام دیوار و مرزبندی نباید وجود داشته باشد.

تنظیم مرام نامه اخلاقی برای جلوگیری از جدایی ملت ها

وی اضافه کرد: سازمان ملل متحد مرجع قانون گذار نیست و در موضعی نیست که قوانین را برای اصلاح نظم بخشد، ولی در هر حال ما به دنبال مرام نامه ای اخلاقی هستیم که می تواند از مرزهایی که باعث جدایی ملت ها می شود جلوگیری کند.

وی ادامه داد: اگر به صحبت های رئیس جمهور ایران در افتتاحیه کنوانسیون گوش داده باشید، متوجه می شوید که جایگاه حال حاضر ایران کجاست. آقای روحانی اشاره داشتند که فرهنگ و ملت ها در کنار هم هستند نه در مقابل یکدیگر و سفر و گردشگری آن چیزی است که ملت ها را به هم نزدیک می کند.

«ریفاعی» همچنین از جایگاه شخص حقیقی اش و نه به عنوان دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی در پاسخ به این سوال گفت: باورم بر این است که این موضوع (مرزبندی) نباید اتفاق بیافتد. جداسازی سیاستی است که باعث آسیب می شود و آینده ای را رقم نمی زند.

او در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: من نیز مانند رئیس فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری بار اولی نیست که به ایران سفر می کنم، هر دفعه که این کشور را می بینم به این نتیجه می رسم که جاذبه های زیادی برای کشف وجود دارد. ایران مرجع تاریخ و فرهنگ است و همواره یکی از مکان های تاریخی که مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد این کشور است. هر کسی هم که می خواهد از جاده ابریشم عبور کند، حتما ایران را می بیند.

قبل از جهان غرب، ایران به مفهوم گردشگری پی برد

دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی با بیان اینکه قبل از آنکه غرب به مفهوم گردشگری پی ببرد، ایران به این مفهوم رسیده بود، اظهار کرد: در سال های گذشته ایران در صنعت گردشگری جایگاه شایسته ای نداشت، اما کنفرانس امروز می تواند تعیین کننده بسیار ساده ای باشد تا ایران بار دیگر به صنعت گردشگری برگردد و در جایگاهی که شایستگی اش را دارد قرار گیرد. این همان دلیلی بود که مرا به ایران کشاند تا در این کنفرانس شرکت کنم و همین دلیلی حضور رئیس جمهور ایران در مراسم امروز بود.

وی ادامه داد: اگر به سخنان آقای روحانی گوش کرده باشیم، به خاطر خواهید آورد که ایشان اشاره کردند باید به گردشگری توجه شایسته و لازمی شود. پس به ما کمک کنید این پیام ساده را بار دیگر به جهان منتقل کنیم.

«ریفاعی» با اعلام این پیام که ایران به صنعت گردشگری بازگشته است، از رسانه های حاضر خواست این جمله را تکرار کنند تا بازگشتی با اعتماد به نفس رخ دهد و این پیام در سطح گسترده به دنیا منتقل شود.

دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی که برای شرکت در هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری سفری یک روزه به ایران داشت، بعدازظهر روز شنبه تهران را ترک کرد. او در حاشیه این سفر و کنوانسیون دیداری دو جانبه با رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داشت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
20 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1