رییس فدراسیون جهانی راهنمایان:

حجاب، مانع سفر گردشگران به ایران نیست

28 ژانویه 2017 - 22:30 dsfr.ir/w90d8

حجاب، مانع سفر گردشگران به ایران نیست
سعید ایوبی
نشست خبری کنوانسیون راهنمایان گردشگری

رییس #فدراسیون جهانی #راهنمایان #گردشگری تأکید کرد: رعایت حجاب در #ایران مانع #سفر #گردشگران نیست.

"رییس فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری"

به گزارش خبرگزاری ایسنا، فیلیسیتاس رسینگ در نشست خبری که همزمان با هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری با حضور شماری از رسانه های ایرانی امروز شنبه (9 بهمن ماه) در سالن اجلاس سران برگزار شد، درباره وضعیت گردشگری ایران با توجه به سفرها و ارزیابی هایی که داشته اظهار کرد: سطح خدمات گردشگری ایران در برابر کشورهایی مثل رومانی و یا گرجستان مطلوب است، اما در بخش فرودگاهی نیاز است شرایط بهتری فراهم شود.

و باز هم سرویس های بهداشتی

او همچنین در پاسخ به این سوال که اگر به عنوان یک مقام عالی رتبه، مسؤولیت گردشگری ایران را به عهده داشته باشید، اولین چالشی که برای رفع آن اقدام خواهید کرد، چه خواهد بود، گفت: نقیصه هایی وجود دارد، مثل سرویس های بهداشتی، اما وقتی شرایط را با سال های گذشته مقایسه می کنم متوجه می شوم اوضاع بهتر شده، ولی باید اعتماد به نفس داشته باشید تا این حرکت رو به جلو پیش برود.

وی اضافه کرد: ایران از نظر زیرساخت، مانند بسیاری از کشورها است و خیلی نمی توان تفاوتی را برای آن قائل شد.

«رسینگ» همچنین در پاسخ به این سوال که قوانین حجاب در ایران چقدر مانع سفر گردشگران خارجی می شود؟ گفت: تفاوتی وجود ندارد. وقتی یک گردشگر به مسجد و یا معبد می رود، به هر حال از یک پوشش استفاده می کند، پس نمی توان تفاوتی را بین ایران و سایر کشورها قائل شد. حجاب مانعی در این راه نیست.

رییس فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری در پاسخ به سوالی درباره نفوذ و نقش فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری و راهنمایانی که به ایران سفر کرده اند برای جابجایی بیشتر گردشگران کشورهای متبوع شان به سمت ایران، با توجه به این که سیاست گذاران و تصمیم گیران گردشگری بخش های دیگری مثل حکومت ها، توراپراتورها و مردم هستند، توضیح داد: وقتی گردشگری رضایت داشته باشند، حتما آن را به دیگران بازگو خواهد کرد. وقتی از خوردن غذایی و یا دیدن جاذبه ای شگفت زده شویم آن را برای دوستان و دیگران تعریف می کنیم. این مهم ترین نقشی است که راهنمایان گردشگری خواهند داشت.

مردم ایران، مهم ترین جاذبه گردشگری هستند

وی همچنین در پاسخ به این سوال که به عنوان یک راهنما صرف نظر از جاذبه های تاریخی و تمدنی، ایران را با تاکید بر چه جاذبه ای و چگونه معرفی می کند، توضیح داد: مردم مهم ترین جاذبه ایران هستند، اما نمی توان آن را از تاریخ و فرهنگ جدا کرد. وقتی می خواهید تعریف درستی از یک کشور داشته باشید، بهتر است همه چیز را در کنار هم قرار دهید.

«رسینگ» همچنین به سفرهایی که به ایران داشته اشاره کرد و افزود: خیلی سال پیش اولین سفرم به شیراز بود که آن را شبیه یک راز می دانم. بار دوم وقتی به ایران سفر کردم که موضوع پایان نامه ام پرسپولیس بود، تجربه ای کاملا منحصر به فرد. من تمام دنیا را به داشتن این تجربه دعوت می کنم، چرا که شیراز منطقه ای بکر است و قابلیت بازدید را دارد و پیشنهاد مطلوبی برای سفر به شمار می آید.

درست حرکت می کنید

«هرمن فیریدزَم»، عضو دیگر هیأت رییسه فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری نیز با تأکید بر سخنان دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی و رییس جمهور ایران درباره رشد صنعت گردشگری اظهار کرد: گردشگری موضوع محرکی می تواند باشد که باید نسبت به آن اعتماد به نفس داشته باشید و همین مسیر را ادامه دهید. مطمئن باشید درست حرکت می کنید.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1