آلمان ها در زمین ایران عراقی ها را کیش کردند!

28 ژانویه 2017 - 09:30 dsfr.ir/jo3gh

آلمان ها در زمین ایران عراقی ها را کیش کردند!
heartmybackpack.com
توریست آلمانی در اصفهان

آلمان در جدول رده بندی درصد رشد گردشگران ورودی سال 95 بیش ترین سهم را از بازار #گردشگری #ایران دارد.

تا همین دو سال پیش طبق گزارش های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و حتی سازمان های جهانی، بیشترین گردشگران ورودی به ایران از عراق و جمهوری آذربایجان بودند، اما حالا این سازمان در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده، اروپایی ها بیشترین سهم را از گردشگران ورودی به ایران دارند و در این میان، آلمان ها در صدر جدول نشسته اند.

به گزارش ایسنا، کمپانی "فورواردکیز" که الگوهای مسافرتی آینده را با نظارت و تحلیل روزانه 16 میلیون رزرو هواپیما در سراسر جهان پیش بینی می کند، در تازه ترین گزارش خود از ایران که به تازگی در این خبرگزاری منتشر شده، متوسط رشد گردشگری کشورمان را 17.3 درصد اعلام کرده و مهم ترین منابع تامین گردشگر خارجی در ایران را از آمریکای شمالی، اروپا و خاورمیانه دانسته که در مجموع 83.7 درصد از مجموع گردشگران ورودی به ایران در سال 2016 را به خود اختصاص دادند.

در گزارش این کمپانی نیز آمده است: در بین گردشگران ورودی به ایران، آلمان ها بیشترین سهم را دارند، کشوری که چندین دهه است مهمترین بازار هدف گردشگری ایران به شمار می آید. آلمانی ها که 14.3 درصد از سهم گردشگران خارجی ایران را در اختیار دارند، در سال گذشته 8.3 درصد بیشتر به ایران سفر کردند، گردشگران آمریکایی نیز که 10.7 درصد از بازار گردشگری خارجی ایران را تامین می کنند، در سال گذشته رشد 9.3 درصد را در سفر به ایران به ثبت رساندند.

با این حال این کمپانی نیز بیش ترین رشد را مربوط به کشورهای پاکستان، فرانسه و ایتالیا دانسته که در سال گذشته به ترتیب رشد 62.5 درصد، 57.5 درصد و 36.1 درصد را در اعزام گردشگر خارجی به ایران داشته اند.

سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز در اقدامی تازه و برخلاف گذشته که آماری را به صورت مکتوب در دسترس قرار نمی داد، گزارشی را منتشر کرده که البته بدون اشاره به وضعیت گردشگران ورودی از خاورمیانه، آسیا و آمریکا، آمار گردشگران اروپایی را که در سال 95 رشدی بین 13 تا 104 درصد داشته اند، اعلام کرده است.

10 کشور اروپایی که در سال 95 بیش ترین شمار گردشگر را در ایران داشته اند به ترتیب آلمان، فرانسه، ایتالیا، روسیه، هلند، انگلستان، سوئد، اتریش، اسپانیا و سوئیس هستند که در بین آن ها فرانسه با 104 درصد بیش ترین و روسیه با 13.6 درصد کم ترین رشد را داشته است.

آلمان نیز با وجود آن که در پایین جدول رده بندی درصد رشد گردشگران ورودی سال 95، یک پله قبل از روسیه ایستاده، اما به واسطه سفر 29 هزار و 116 نفر آلمانی بیشترین سهم را از بازار گردشگری ایران دارد.

سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که منبع گردآوری این آمار را اعلام نکرده، افزایش ورود گردشگران اروپایی به ایران را بیشتر مرهون اثرات برجام، گسترش روابط، بویژه توسعه روابط دوجانبه گردشگری با این کشورها، لغو یا کاهش تحریم ها علیه ایران، امنیت پایدار در ایران در مقایسه با بیشتر کشورهای منطقه، دیپلماسی ایران در عرصه بین الملل، ارائه تصویر مثبت از ایران در جهان پس از برجام، فراهم آوردن تسهیلات صدور روادید نظیر رواید فرودگاهی، سفر مقامات عالیرتبه کشورهای اروپایی به ایران، تلاش برای توسعه گردشگری ایران در عرصه بین الملل، حمایت و تشویق فعالیت های بخش خصوصی، اهتمام بخش خصوصی برای استفاده از فضای موجود و افزایش تورهای ورودی، بازاریابی و تبلیغات در کشورهای اروپایی با توجه به قرارگیری بیشتر این کشورها در فهرست بازارهای هدف گردشگری ایران، دانسته است.

این جدول آماری، مقایسه ای است بین گردشگران ورودی از برخی کشورهای اروپایی در سال های 94 و 95 به ترتیب درصد رشد

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1