هتل ها در ایام نوروز گران نمی شوند

28 ژانویه 2017 - 09:00 dsfr.ir/x475n

هتل ها در ایام نوروز گران نمی شوند
iran-booking.com
پذیرش هتل ایبیس فرودگاه امام

کاهش مسافر و اوضاع بد #اقتصادی باعث شده برای #نوروز امسال بیشتر #هتل ها از افزایش نرخ اقامت صرف نظر کنند.

"رییس هیات مدیره جامعه هتلداران ایران"

جمشید حمزه زاده از تصمیم سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و جامعه هتلداران ایران برای تعیین نرخ اقامت به صورت استانی خبر داد و به ایسنا گفت: نرخ اقامت برای سال آینده به صورت استانی و با توجه به ظرفیت و شرایط مسافرپذیری هر منطقه طی توافقی مشترک میان اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان و تشکل تابع آن، تعیین خواهد شد.

او سپس به بی میلی برخی از هتل ها برای افزایش نرخ تحت تاثیر کاهش ظرفیت اِشغال اقامتگاه ها در طول یک سال گذشته اشاره کرد و افزود: هر سال این موقع، درصد افزایش نرخ اقامت برای سال آینده تعیین شده بود، اما امسال تعداد مسافران هتل ها آن قدر کم شده که افزایش نرخ برای بسیاری از هتلدارها توجیه ندارد.

رییس هیات مدیره جامعه هتلداران ایران گفت: به خاطر شرایط حاکم، جامعه هتلداران بیشتر دنبال افزایش مسافر و جذب بازارهای جدید است، نه بالا بردن نرخ ها. معتقدیم باید کاری کنیم که اقامت در هتل به سبد مسافران بویژه ایرانی ها وارد شود. لازم است بیشتر اعتمادسازی کنیم.

حمزه زاده با اشاره به لزوم آسیب شناسی وضعیت اقامت در هتل های کشور، اظهار کرد: باید پیگیری های جدی داشته باشیم که جامعه هتلداران این کار را شروع کرده است، اما از آنجا که ماهیت صنعت گردشگری فرابخشی است تا وقتی هر کسی راه خود را می رود نمی توانیم کار مفیدی انجام دهیم. باید برای رفع چالش های این صنعت همسو و باهم حرکت کنیم تا مشکلات را رفته رفته از سر راه برداریم.

1