7 ژوئیه 2020 - 15:50

اجتماع راهنمایان بین المللی گردشگری در همدان

26 ژانویه 2017 - 19:20 dsfr.ir/yc9h8

اجتماع راهنمایان بین المللی گردشگری در همدان
نامشخص
ایران میزبان کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری جهان در سال 2017

افرادی که از #ایران هراس داشتند اکنون برای شرکت در #کنوانسیون جهانی #راهنمایان #گردشگری به ایران سفر کرده اند.

به گزارش ایسنا منطقه همدان، آرش نورآقایی در نشست خبری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ضمن قدردانی از مردم همدان برای میزبانی شایسته از پیش تور راهنمایان گردشگری شرکت کننده در کنوانسیون جهانی، اظهار کرد: مهم ترین افراد به نمایندگی از کشورها در حوزه گردشگری وارد کشور شدند.

وی با یادآوری این که از 45 ملیت 320 نفر در کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ایران به مدت 12 روز حضور دارند، افزود: خیلی ها ایران را نمی شناسند، همان افرادی که از ایران هراس داشتند در این کنوانسیون جهانی به ایران سفر کردند و از نزدیک با ایران آشنا می شوند.

او سپس به این نکته اشاره کرد که راهنمایان گردشگری حاضر در ایران با بیش از 200 کشور دنیا ارتباط داشته و در آن کشورها تور برگزار کردند و در ادامه اظهار کرد: مهمانان حاضر در پیش تور کنوانسیون از سه استان قزوین، زنجان و همدان که در مقاطع مختلف تاریخی پایتخت ایران بودند، بازدید کردند و این برای آن ها که با مطالعه وارد ایران شدند بسیار مهم است.

وی با تأکید بر جلب رضایتمندی شرکت کنندگان در هفدهیمن دوره کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری، بیان کرد: نمی توان مکان هایی را که مشابه در دنیا دارد به آن ها نشان داد، بلکه جاذبه هایی را معرفی کرد که رضایتمندی و شگفتی آن ها را ایجاد کند.

نورآقایی همچنین با بیان این که راهنمایان گردشگری حاضر در کنوانسیون برای حضور در ایران پول پرداخت کردند و در واقع ارز وارد ایران می کنند، گفت: مشکل ما جاذبه های گردشگری نیست، بلکه مدیریت منابع است چراکه در عرصه گردشگری باید به کوچک ترین جزئیات توجه داشت تا ذهنیت مناسب و مثبتی از میزبان در ذهن مهمان شکل گیرد.

رییس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری ایران سپس با ابراز رضایت از عملکرد خوب بخش خصوصی و انجمن صنفی راهنمایان در برگزاری کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری، بیان کرد: در نگاه و لبخند مهمانان می توان رضایتمندی را مشاهده کرد، چراکه همدان سازماندهی خوبی دارد و در کل تا این مرحله از برنامه کنوانسیون کارکرد خوبی داشته ایم.

رییس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری ایران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که 320 نفر از افراد موثر در حوزه گردشگری جهان در ایران حضور دارند، افزود: به جرأت می توانم بگویم راهنمایان گردشگری ایران جوان ترین راهنمایان در جهان هستند، در حالی که راهنمایان گردشگری کشورهای دیگر به طور میانگین 50 سال سن دارند، راهنمایان ایرانی دارای قابلیت و توانایی بسیار بالایی هستند و راهنمایان خارجی از انرژی و توانایی آن ها ابراز تعجب می کنند.

وی با تأکید بر اینکه ظرف دو سال گذشته 400 نفر از راهنمایان گردشگری ایران برای میزبانی هفدهمین دوره کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری بدون دریافت حتی یک ریال زحمت کشیدند، بیان کرد: ما موفق به انجام یک کار تیمی فوق العاده خوب شدیم چراکه در برگزاری این گونه برنامه ها جمع سپاری و کار تیمی بسیار با اهمیت است و این موضوع مورد توجه قرار گرفته است.

نورآقایی در ادامه با بیان این که ایران جزو معدود کشورهایی است که دارای فدراسیون راهنمایان گردشگری است، گفت: فدراسیون راهنمایان گردشگری از تشکل انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری شکل گرفته که این انجمن ها ارتباط خوبی باهم دارند.

رییس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری ایران اضافه کرد: در برگزاری این رویداد بزرگ ایده از انجمن صنفی به عنوان موسسه مردم نهاد شکل گرفت و بخش دولت و خصوصی نیز همکاری خوبی داشتند و این نشان از قوت نهادهای مدنی در ایران برای انجام کار است. در گردشگری سه مؤلفه بسیار مهم است، عنوان کرد: دانشگاه به عنوان مغز متفکر، دولت بستر ساز و بخش خصوصی اجرا کننده که باید با هم همکاری کنند.

کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری شنبه نهم بهمن ماه با حضور دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی، رییس فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری و جمعی از مقامات ایران در تهران آغاز می شود. پیش از آغاز گروهی از این راهنمایان خارجی با همراهی راهنمایان ایرانی به قزوین، زنجان و همدان سفر کردند که پس از برگزاری کنوانسیون تهران به اصفهان و شیراز خواهند رفت. ایران دو سال پیش موفق شد میزبانی این کنوانسیون را بدست آورد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1