25 فوریه 2020 - 16:16
استاندار زنجان در جمع راهنمایان جهانی گردشگری:

هرجا صحبت از هنر و تمدن است نام ایران می درخشد

26 ژانویه 2017 - 16:20 dsfr.ir/2z4t2

هرجا صحبت از هنر و تمدن است نام ایران می درخشد
کانال تلگرام کنوانسیون
استقبال و پذیرایی از راهنمایان گردشگری در زنجان

هرجا صحبت از #هنر، #فرهنگ، #تاریخ، تمدن، صنایع دستی و سابقه تمدنی به میان می آید این نام #ایران است که بیشتر از همه کشورها می درخشد.

"استاندار زنجان"

به گزارش میراث آریا، اسدالله درویش امیری استاندار زنجان با بیان این مطلب در جمع راهنمایان جهانی گردشگری که به منظور شرکت در هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری به استان زنجان سفر کرده اند گفت: ایران کشوری زیبا و مهمان نواز است و از اینکه میزبان شما راهنمایان هستیم بسیار خوشحالم.

استاندار زنجان گفت: ایران پایتخت کاوش و باستان شناسی است و بسیار خوشحالم از اینکه از دانشگاه های معتبر در سال گذشته به ایران آمدند و تاریخ و گذشته بشر را در ایران جستجو کردند.

وی افزود: در این سفر شما مهمان سه استانی هستید که بخشی از فرهنگ و تاریخ و تمدن ایران را در دل خود دارد.

وی با گرامیداشت مقدم راهنمایان جهانی گردشگری گفت: امیدوارم به همه شما خوش بگذرد و از دیدن آثار و بناهای تاریخی زنجان و جاذبه های گردشگری آن لذت ببرید.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: امیدوارم بعد از سفر شما استان زنجان و میراث فراوان فرهنگی و طبیعی و از جمله کوه های رنگارنگ و زیبای این استان مورد بازدید گردشگران جهان قرار گیرد.

در این نشست همچنین یحیی رحمتی مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان زنجان نیز در سخنانی گفت: شما به کشوری قدم گذاشتید که ادبیات آن در دنیا به تعامل و گفت و گو معروف است و به استانی پا گذاشتید که فلسفه در شرق مدیون این استان است و سهروردی که به شیخ اشراق معروف است متعلق به این استان است. مردمان زنجان میراث دار کهن عرفا و اندیشمندانی هستند که مهمان برای آن ها بسیار ارزشمند و گرامی است. زنجانی ها و حرمت ایرانی ها حرمت انسان ها را به جان دارند چرا که مخلوق خداوند هستند و بر همین اساس با همین روح زیبا آثاری را خلق کردند که امروز بخشی از آن را در سلطانیه مشاهده کردید.

در ادامه این دیدار هم چنین حبیب یگانه شهردار زنجان نیز با خیر مقدم به راهنمایان گردشگری از ایران به عنوان کشوری بزرگ و مهمان نواز نام برد که همواره اماده میزبانی از مهمانان هستند.

وی افزود: زنجان شهری تاریخی و بزرگ است و از سابقه تمدنی بسیار بالایی برخوردار است و مردمان بسیار مهربان و مهمان نوازی دارد.

وی با اشاره به جاذبه های گردشگری شهر زنجان افزود: این شهر در حوزه میراث فرهنگی از سابقه تمدنی بسیار بالایی برخوردار است ضمن اینکه صنایع دستی این استان اهمیت جهانی دارد و جاذبه های گردشگری آن بکر و زیبا و دیدنی است.

 راهنمایان گردشگری که به منظور شرکت در هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری به ایران سفر کرده اند از گنبد سلطانیه و رختشویخانه زنجان و موزه مردان نمکی زنجان بازدید کردند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1