5 ژوئیه 2020 - 21:50

کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری

26 ژانویه 2017 - 13:00 dsfr.ir/ye2i6

کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری
مهدی معتمد
راهنمایان گردشگری در قزوین

معرفی و بازدید جاذبه های #فرهنگی، #تاریخی و #طبیعی کشورها و توسعه پایدار #صنعت #گردشگری از اهداف برگزاری کنوانسیون است.

کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری، بزرگ ترین و مهم ترین گردهمایی راهنمایان جهان است. این رویداد هر دو سال یکبار و زیر نظر مستقیم فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری (WFTGA) در یکی از کشورهای عضو برگزار می شود.

کشورهای واجد شرایط برای میزبانی برگزاری کنوانسیون، درخواست کاندیداتوری خود را به هیئت مدیره ی فدراسیون ارائه می کنند. اعضای هیئت مدیره پس از بررسی های لازم، کشورهای مورد تایید را اعلام می کنند تا رقابت به مدت دو سال بر سر کسب میزبانی آغاز شود.

همزمان با برگزاری هر دوره از کنوانسیون، انتخابات و رای گیری میان کشورهایی که به مرحله نهایی صعود کرده اند برای میزبانی دوره بعدی انجام می شود. نمایندگان کاندیداها که غالبا از میان راهنمایان و فعالان گردشگری آن کشور برگزیده شده اند، در مقابل چشمان نکته سنج هیئت مدیره و دیگر راهنمایان، کشور خود را به بهترین نحو معرفی می کنند. در نهایت پیروزی میزبانی از آن کشوری است که بیش ترین رای حاضرین را کسب کند.

هر کنوانسیون شامل سه مرحله پیش از سفر، سفر و پس از سفر می شود که میزبان برای هر کدام از این مراحل تورها و برنامه ریزی های دقیق و جذابی را سامان می دهد تا رضایت خاطر میهمانان خود را جلب کند. این رویداد تاثیر به سزایی در رشد صنعت گردشگری و آشنایی مردم جهان با کشورهای میزبان خواهد داشت، بنابراین همواره تلاش میزبانان بر این است که بیش ترین تعداد راهنمایان از کشورهای مختلف را گردهم جمع کنند.

معرفی و بازدید جاذبه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی کشورها و توسعه پایدار صنعت گردشگری از اهداف برگزاری کنوانسیون است. همچنین برقراری ارتباط میان راهنمایان گردشگری و ارتقای دانش و اخلاق حرفه ای آن ها بر اساس استانداردهای جهانی از دیگر دستاوردهای این رویداد خواهد بود.

در هر دوره از کنوانسیون اعضای هیئت مدیره فدراسیون، که همگی از راهنمایان و فعالان گردشگری هستند، نیز معرفی و انتخاب می شوند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1