پرونده ثبت جهانی "حرم مطهر رضوی" به یونسکو می رود

25 ژانویه 2017 - 16:30 dsfr.ir/ib8mm

پرونده ثبت جهانی "حرم مطهر رضوی" به یونسکو می رود
aviny.com
نمایی از حرم امام رضا (ع)

پرونده ثبت جهانی حرم مطهر رضوی در فهرست #میراث جهانی #یونسکو تا چند روز آینده به یونسکو ارسال خواهد شد.

"معاون میراث فرهنگی"

به گزارش ایسنا، محمدحسن طالبیان در حاشیه آیین افتتاح نمایشگاه 14 قرن هنر و تمدن ایران در دوره اسلامی در محل موزه بزرگ خراسان در جمع خبرنگاران افزود: پرونده نامزدی میراث جهانی حرم رضوی برای یونسکو آماده شده و تا سه روز آینده به فهرست موقت یونسکو ارسال می شود که نتیجه آن تابستان سال آینده اعلام می شود.

وی ادامه داد: مطالعات این طرح هم اکنون آغاز شده و طرح و برنامه آن زیر نظر تولیت آستان قدس رضوی و مجموعه فنی این آستان انجام خواهد شد.

طالبیان تصریح کرد: اگر در زمینه برنامه و طرح مدیریت این برنامه با مجموعه آستان قدس به توافق برسیم، این کار قابل انجام است و چشم انداز 20 ساله ای برای آینده این مجموعه شکل خواهد گرفت.

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: در صورت موافقت آستان قدس رضوی، این طرح و برنامه تا پایان سال 2017 آماده می شود.

وی عنوان کرد: ثبت جهانی آثار، نشانه صلح و همبستگی در کشورهاست و آثاری که ثبت جهانی می شوند، در جنگ و سایر اتفاقات جهان، به عنوان نقطه امن تلقی می شوند.

وی گفت: همچنین با ثبت جهانی در یونسکو، این آثار با بیش از 30 زبان و بدون هزینه به دنیا معرفی و به قله های فرهنگ جهانی تبدیل می شوند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1