مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی:

بی توجهی به معماری ایرانی - اسلامی تقلید کورکورانه را رقم زده است

25 ژانویه 2017 - 11:30 dsfr.ir/zz0xo

بی توجهی به معماری ایرانی - اسلامی تقلید کورکورانه را رقم زده است
تسنیم
باغ اکبریه بیرجند

بی توجهی به حوزه #معماری و #شهرسازی ایرانی و اسلامی سبب شد تا شاهد تقلید کورکورانه از دیگران در این حوزه باشیم.

"مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی"

به گزارش ایسنا، حسن رمضانی امروز (پنجم بهمن ماه) در چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران با اشاره به اینکه ایرانیان بنیان گذاران شهرهای بزرگی در قبل از تاریخ اسلام بودند، اظهار کرد: ایران و مردمان ایران از زمان های دور در حوزه معماری و شهرسازی شهرت داشتند و در تاریخ هم دنیا به معماری و شهرسازی ایرانیان افتخار کرده است.

وی افزود: شهرسازی در فرهنگ تمدن ایرانی و اسلامی همواره مانند یک جریان جوشان فرهنگی در ایران وجود داشته که پس از ظهور اسلام، معماری و شهرسازی ایران با مضامین اسلامی آمیخته شد.

رمضانی با اشاره به اینکه ایرانیان علی رغم اینکه بنیان گذاران شهر بودند از یک مقطعی در تاریخ متوقف شدند، یادآور شد: بی توجهی به حوزه معماری و شهرسازی ایرانی و اسلامی سبب شد تا شاهد تقلید کورکورانه از دیگران در این حوزه باشیم.

وی با تاکید بر اینکه باید به آن مقطع طلایی معماری و شهرسازی در تاریخ برگردیم، تصریح کرد: باید برای برگشت به این مقطع طلایی به بازنگری داشته هایمان بپردازیم و ما نیازمند بازگشت به این دوران هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان اینکه برخی از آسیب های اجتماعی معطوف به معماری و شهرسازی است، گفت: تلاش خواهیم کرد تا احیاگران خوبی در حوزه تمدن به ویژه معماری و شهرسازی باشیم.

رمضانی با اشاره به برگزاری کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران در خراسان جنوبی اظهار کرد: این کنگره در مرحله استانی فرصتی برای نگاه مجدد به معماری و شهرسازی و آغاز حرکتی برای بازگشت به دوران طلایی معماری و شهرسازی ایرانی است.

وی خاطرنشان کرد: همه معماران تلاش می کنند تا جایگاه اصیل خود را در حوزه معماری و شهرسازی باز یافته و شهرهایمان به هویت اصیل خود بازگردند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1