21 فوریه 2024 - 15:49

سامانه جدید بارشی در راه است

25 ژانویه 2017 - 07:30 dsfr.ir/pm0hf

سامانه جدید بارشی در راه است
برنانیوز
بارش برف در کرمانشاه

مدیرکل پیش بینی و هشدار #سازمان #هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه جدید بارشی به کشور، از ادامه بارش #برف در #پایتخت خبر داد.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا گفت: بعد از ظهر چهارشنبه (6 بهمن) با ورود سامانه بارشی جدید، برای غرب و شمال غرب کشور بارش پراکنده باران و برف پیش بینی می شود. پنج شنبه نيز در استان های واقع در غرب، جنوب غرب، دامنه های جنوبی و مرکزی زاگرس و دامنه های جنوبی البرز ابرناکی، بارش باران و برف و وزش باد پیش بینی می شود و در شمال غرب و سپس شمال شرق کشور افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد خواهیم داشت.

وظیفه با اشاره به اینکه با جنوبی شدن جریانات بر روی سواحل دریای خزر مخصوصا استان گیلان وزش باد شدید جنوبی و افزایش قابل ملاحظه دما بین 4 تا 7 درجه رخ خواهد داد، افزود: از بعدازظهر پنجشنبه با شمالی شدن جریان روی دریای خزر، در غرب سواحل دریای خزر کاهش تدریجی دما، افزایش ابر و بارش پراکنده باران پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت آسمان پایتخت طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران روز چهارشنبه کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی، گاهی وزش باد در بعدازظهر نیمه ابری با حداقل دمای منفی 2 و حداکثر دمای 8 درجه سانتی گراد و روز پنج شنبه نیمه ابری تا ابری در بعدازظهر بارش باران و برف همراه وزش باد با حداقل دمای 1 و حداکثر دمای 11 درجه سانتی گراد خواهد بود.

همچنین سازمان هواشناسی طی اخطاریه ای که منتشر کرده است نسبت به بارش باران و برف در برخی مناطق کشور و همچنین لغزندگی جاده ها هشدار داده است.

در این اخطاریه آمده است: «بر اساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی با ورود سامانه بارشی از اواخر وقت چهارشنبه از غرب و شمال غرب بارش برف و باران در این مناطق آغاز خواهد شد. روز پنجشنبه بر مقدار بارش در این مناطق به ویژه در غرب افزوده شده و ضمن آن گستره بارش دامنه های مرکزی و شمالی زاگرس و همچنین دامنه های البرز مرکزی و غربی را نیز در بر خواهد گرفت. روز جمعه با تقویت سامانه، بارش با شدت بیشتر و در گستره وسیع تری، غرب، جنوب غرب، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و دامنه های زاگرس، مرکز و شمال شرق کشور رخ می دهد.

بر این اساس وضع هوای مناطق مختلف کشور به شرح زیر پیش بینی می شود:

پنجشنبه هفتم بهمن ماه: بارش برف و باران در کرمانشاه، لرستان، ایلام، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، زنجان، جنوب آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، همدان، مرکزی، قزوین، البرز و تهران.

جمعه هشتم بهمن ماه: بارش برف و باران در کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، شمال و شرق خوزستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، کردستان، همدان، مرکزی، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی.

بر این اساس بارش برف در مناطق ذکر شده موجب لغزندگی جاده خواهد شد و توصیه می شود برای جلوگیری از اختلال در حمل و نقل و خسارات احتمالی تمهیدات لازم بکار گرفته شود.

1