راهکارهای موثر برای جلب مشتری در رستوران

24 ژانویه 2017 - 12:30 dsfr.ir/sw8dt

راهکارهای موثر برای جلب مشتری در رستوران
سندی هافکر
مشتریان در این رستوران زیر سقف چادردار غذا می خورند.

در #رستوران ها و #هتل ها مواردی وجود دارد که دانستن آن ها باعث جلب توجه و ظرافت های مربوطه می شود.

در رستوران ها و هتل ها مواردی وجود دارد که دانستن آن ها باعث جلب توجه و ظرافت های مربوطه می شود. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. برای مشتریان در انتظار باید صندلی راحت گذاشت و حتی با یک لیوان نوشابه، یا یک استکان چای رایگان از مشتری ها پذیرائی کرد.
 2. کیفیت و کمیت غذا همان طوری که هست حفظ شود.
 3. رفتار و برخورد با مشتری بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
 4. یونیفرم کارکنان از پارچه های بهتر و زیباتر انتخاب شود.
 5. در روزها و ساعات خلوت، رستوران برای شام یا ناهار تخفیفی قائل شود.
 6. بر سرعت سرویس دهی اضافه شود.
 7. رستوران به وسایلی مجهز شود که در صورت انتظار، مشتری سرگرم باشد.
 8. به نظافت و بهداشت بیش از گذشته توجه شود و بیش از گذشته توجه شود.
 9. به سرویس های بهداشتی از نظر نظافت به طور مرتب توجه شود. البته در یک چنین رستوران هایی اگر از قبل میز رزرو کنند، تعدادی میز به همین علت خالی خواهد ماند، در واقع نمی شود از این میزها چند بار استفاده کرد. این گونه رستوران ها باید بر سرعت سرویس دهی اضافه کنند تا مشتریان زودتر میزها را خالی کنند.
 10. در سبک چیدن میزها باید دقت کنند چرا که با چیدن میزها به طور صحیح جا برای اضافه کردن تعداد بیشتری میز و صندلی خواهند داشت.
 11. آشپزخانه را باید به تجهیزات مدرن مجهز و در چیدمان وسایل پخت و پز دقت و توجه شود که از برداشتن قدم های اضافی کارکنان جلوگیری شود که به سرعت دهی در سرویس دهی بیانجامد.
 12. کم بودن ظروف یکی از عوامل کندی کار است، به طور مثال، چنانچه ظروف کم باشد گارسن باید برای استفاده مجدد، منتظر شستن و خشک کردن آن ها شود.
 13. هنگام گرفتن سفارش غدا معمولا افراد مدتی را صرف انتخاب نوع غذا خواهند کرد، پس بهتر است صورت غذایی همراه با قیمت در معرض دید میهمانان قرار گیرد، یا این که نمونه غذاها و دسرها را آن طور که سرو می شود، در بشقاب و به صورت مصنوعی در همان اتاق انتظار با درج قیمت در ویترینی قرار داد.
 14. غذاهای که زیادتر سفارش داده می شود از قبل آماده کنند یا تزئین دور غذاها مثل سبزیجات و ... را قبلا در بشقاب بریزند.
 15. غذاهایی که سرو آن سریع تر است در منو اضافه کنند. مثل غذاهای که قبلا پخته شده فقط احتیاج به کشیدن دارد.
 16. برای رستوران های که شلوغ نیستند می شود دست به ابتکار زد.

به عنوان مثال، در نمایشگاه ها بن های غذا را با تخفیف 20 درصد ارائه دهند و اعلان کنند که اگر در ساعت 3 بعدازظهر تا 7 شب به رستوران مراجعه کنند از این تخفیف برخوردار خواهند شد. یا در روزها یا تاریخ های که می دانند رستوران خلوت است مثل، اواسط هفته اعلام کنند، برای هر میز 20 درصد تخفیف قائل می شوند. یا غذاهای دیگری که در ساعات شلوغی سرو نمی شود در منو بگنجانند این گونه ابتکارها باعث خواهد شد تا رستوران در زمان های خلوت نیز مشتری داشته باشد و کارکنان نیز معمولا در این ساعات به مشتریان بهتر خواهند رسید، ضمن این که کارکنان در کلیه ساعت کاری مشغول کار بوده، رستوران نیز از درآمد بیشتری برخوردار خواهد شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1