26 فوریه 2020 - 10:56
دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس:

سیستم اداری کشور در زمینه گردشگری مریض است

23 ژانویه 2017 - 15:20 dsfr.ir/h98s8

سیستم اداری کشور در زمینه گردشگری مریض است
میلاد پورعینی
تله کابین آستارا

ترافیک و تضادهای قانون برای صدور مجوزهای #گردشگری غیرقابل توصیف است و باید گفت که سیستم اداری کشور ما در این زمینه مریض است.

"نماینده شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی"

به گزارش خبرنگار ایسنا، «ولی داداشی» در جلسه کارگروه گردشگری شهرستان مرزی بندر آستارا که با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان برگزار شد، اظهار کرد: گردشگری فراتر از اینکه یک فرصت محلی، استانی و یا منطقه ای باشد، یک فرصت جهانی است.

وی با بیان اینکه تمام دولت ها و ملت های دنیا از این فرصت استفاده می کنند، ادامه داد: استان گیلان و به خصوص شهرستان آستارا پر از فرصت های گردشگری است.

داداشی با ابراز تأسف از اینکه بر روی پتانسیل های گردشگری آستارا کار نشده است، از بیکاری به عنوان یک معضل بزرگ ملی نام برد و خاطرنشان کرد: حل این معضل همت ملی را می طلبد و باید از ظرفیت های مناطق به شکل بهینه ای استفاده کرد.

وی گمرک و قابلیت های مرز دریایی، مرز زمینی و راه آهن بین المللی شهرستان را بی نظیر برشمرد و تصریح کرد: ترافیک و تضادهای قانون برای صدور مجوزهای گردشگری غیرقابل توصیف است و به صراحت باید گفت که سیستم اداری کشور ما در این زمینه مریض است.

نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر سخنان خود، تعامل را بهترین راهکار جذب سرمایه گذار عنوان کرد و یادآور شد: در این بحران اقتصادی هر فردی سرمایه گذاری می کند، باید نهایت همکاری را با وی انجام دهیم.

وی ارائه برنامه در بخش گردشگری را از اولویت ها دانست و گفت: وضعیت موزه حکیم نظامی باید مشخص شود و با تأسیس انجمن و NGO می توان کارهای بزرگی را در ادامه روند فعالیت این موزه انجام داد.

داداشی در ادامه از قول سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان جهت اختصاص یک میلیارد تومان برای احداث راه به آبشار لاتون در سال 1396 خبر داد و افزود: عرصه های این راه ملی می باشد و باید مجوزهای لازم برای احداث این مسیر به شکل جاده ای و یا پلکانی نیز اخذ شود.

وی در پایان از برگزاری هفته فرهنگی آستارا در تهران سخن گفت و اضافه کرد: با همکاری شهرداری و همه گروه های فرهنگی، هنری، دانشگاهیان و سایر اقشار، می توان از این موقعیت جهت معرفی پتانسیل های آستارا بهره مند شد.

دبیر کمیسیون اصل 90 در بخش پایانی سخنان خود از نصب بیلبوردهای تبلیغاتی اماکن گردشگری استان همجوار در سطح شهر آستارا انتقاد کرد و توضیح داد: از این ظرفیت باید در راستای تبلیغ و معرفی قابلیت های شهرستان استفاده کنیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1