22 ژوئن 2024 - 23:44

موبایل ها آژانس مسافرتی شده اند!

22 ژانویه 2017 - 14:20 dsfr.ir/wf4xz

موبایل ها آژانس مسافرتی شده اند!
نامشخص
مردم با استفاده از تکنولوژی به دنبال صرفه جویی در وقت و هزینه های خود هستند.

امروز #موبایل ها #آژانس مسافرتی شده اند و این مسأله باعث شده تا آژانس های مسافرتی در حال ورشکستگی باشند.

"رئیس انجمن آژانس های هواپیمایی خوزستان"

امید خوانساری در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: 170 دفتر هواپیمایی دارای مجوز از سازمان هواپیمایی کشور در خوزستان با توجه به بحث اینترنت و گسترش فروش های اینترنتی در بازار، در حال ورشکستگی و تعطیلی هستند یا خود را کوچک کرده و با نیروی کار بسیار کمی فعالیت می کنند.

وی افزود: دفاتری که در گذشته با 10 تا 15 نفر به فعالیت می پرداختند اکنون به دلیل گسترش فروش های اینترنتی با 2 تا 3 نفر فعالیت می کنند و بسیاری از دفاتر نیز در حال ورشکستگی و تعطیلی هستند.

خوانساری تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات دفاتر و آژانس های مسافرتی آن است سازمان هواپیمایی کشوری دست از صدور مجوز برای احداث دفاتر جدید برنمی دارد و به هر تقاضایی که در این زمینه باشد پاسخ مثبت می دهد علی رغم آنکه این صنعت در حال ورشکستگی است.

وی گفت: شرکت های هواپیمایی که پروازهای خود را به صورت چارتر در اختیار افرادی خاص قرار می دهند و برخلاف قوانین چارتر عمل می کنند، مشکلاتی را برای دفاتر هواپیمایی و آژانس های مسافرتی به وجود آورده اند که باید به این مسأله نیز توجه شود.

خوانساری عنوان کرد: سازمان هواپیمایی کشور علی رغم آنکه می تواند با این نوع چارترکننده ها برخورد کند اما هیچگونه اقدامی در این زمینه انجام نمی دهد.

 وی با بیان این که نمی توان جلوی تکنولوژی را گرفت، گفت: مردم به دنبال صرفه جویی در وقت و هزینه های خود هستند و به این دلیل استقبال آن ها از فروش های اینترنتی افزایش پیدا کرده است و در این زمینه آژانس های هواپیمایی و مسافرتی باید برای حل این مشکل و برون رفت از وضعیت کنونی به سمت تورگردانی و فروش تور بروند.

خوانساری خاطرنشان کرد: در خوزستان ظرفیت های فراوان در بحث گردشگری وجود دارد که آژانس های مسافرتی می توانند از این ظرفیت استفاده کنند و با برنامه های تورگردانی برای حل مشکلات خود تلاش کنند.

1