16 اکتبر 2019 - 03:23

اشتباهات عمیق در مدیریت میراث فرهنگی نمود پیدا کرده اند

21 ژانویه 2017 - 18:50 dsfr.ir/t65bl

اشتباهات عمیق در مدیریت میراث فرهنگی نمود پیدا کرده اند
تیشینه
خانه تاریخی افضلی یزد

یک عضو کمیسیون فرهنگی #مجلس گفت: بهترین راه جبرانِ کم کاری در بناها و بافت های #تاریخی، جذب #سرمایه از بخش خصوصی است.

به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء، حجت الاسلام سیدصادق طباطبایی نژاد گفت: اشتباهات عمیق و بزرگ ما در مدیریت میراث فرهنگی و بناهای تاریخی کشور و ساماندهی این بخش چند سالی است که کاملا خود را نشان داده و البته خوشبختانه در این حوزه افکار عمومی هم از حساسیت خوبی برخوردار شده اند.

نماینده اردستان در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز در این بحث نسبت به نبود مدیریت صحیح در گذشته اطلاع و آگاهی کامل داریم و تقریبا بحثی در آن وجود ندارد. مساله ای که در میان است این است که باید چه کاری انجام دهیم و چگونه آن روند را جبران کنیم.

وی ادامه داد: بهترین راه جبرانِ کم کاری در بناها و بافت های تاریخی، جذب سرمایه از بخش خصوصی است که بتواند علاوه بر این که باعث نوسازی و مرمت این بافت ها شود، یک فعالیت اقتصادی در دل این بخش ها ایجاد شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: ظرفیت صنعت گردشگری کشور و نقش بسیار پررنگ و جدی که احیاء بافت ها و بناهای تاریخی که در این صنعت دارد، سرمایه گذاری در این حوزه را توجیه پذیر و افق مثبتی برای آن ایجاد می شود.

او گفت: در حال حاضر شهرها و کلان شهرهای ما به شکل مشهود نیازمند یک تحول فرهنگی و هویتی هستند که احیاء بناهای تاریخی یکی از مهمترین فاکتورهای این تغییر است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1