بخشی از فعالیت های سازمان گردشگری به اتاق بازرگانی واگذار شود

21 ژانویه 2017 - 08:30 dsfr.ir/912cu

بخشی از فعالیت های سازمان گردشگری به اتاق بازرگانی واگذار شود
ل. چ. مرادی
اولین جلسه "کانون ملی هماهنگی گردشگری کشور"

امروزه ضرورت دارد بخشی از فعالیت های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و #گردشگری در قالب تفاهم نامه به اتاق بازرگانی واگذار شود.

"رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران"

احمد اصغری در شانزدهمین جلسه کمیسیون گردشگری اتاق ایران ضمن بیان این مطلب و با اشاره به اینکه ورود گردشگران به ایران در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است، اظهار کرد: «نباید فراموش کرد بخش خصوصی سهم قابل توجهی در به دست آوردن این مهم دارد.»

وی خاطرنشان کرد: «متاسفانه بهای تمام شده بالای محصولات گردشگری در ایران، رقابت پذیری آن را در مقایسه با همسایگانی مانند ترکیه، امارات و رقبای جدید حوزه دریای خزر مانند ارمنستان، آذربایجان و ... با چالش های جدی مواجه ساخته و در آینده ای نزدیک در حوزه گردشگری داخلی و خارجی با مشکل جدی مواجه خواهیم شد. بنابراین باید تدبیر ویژه ای اتخاذ شود.»

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران یادآور شد: «دولت یازدهم باید به توسعه گردشگری داخلی اهمیت بیشتری دهد تا بتوان علاوه بر توسعه فرهنگ ایرانگردی، زمینه توسعه زیرساخت ها را هم فراهم کرد. در این بین با توسعه گردشگری داخلی، شاهد حضور گردشگران خارجی نیز خواهیم بود.»

« دنیای سفر » این نوشته را از « روزنامه دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1