26 فوریه 2020 - 10:47
رئیس سازمان میراث فرهنگی:

اراده دولت، معرفی ایران به دنیا به عنوان مقصد گردشگری است

19 ژانویه 2017 - 22:30 dsfr.ir/sa0we

اراده دولت، معرفی ایران به دنیا به عنوان مقصد گردشگری است
کانال اطلاع‌رسانی دکتر زهرا احمدی پور
زهرا احمدى پور؛ معاون رئيس جمهور در سفر به استان مركزى

اراده #دولت بر این است که #ایران را به عنوان مقصد #گردشگری به کشورهای دنیا معرفی کند و زیرساخت های تحقق این مهم در حال آماده شدن است.

"رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری"

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بدو ورود به اراک از قنات ابراهیمی آباد این شهر به عنوان یکی از آثار کهن اراک و تنها اثر ثبت جهانی شده استان مرکزی بازدید کرده و در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: برای ثبت جهانی سازه های آبی که با عنوان قنات شناخته می شوند و به لحاظ سنتی و تکنولوژیک متعلق به ایران هستند، اولویت های خاصی از نظر یونسکو مطرح است و براساس پراکندگی این سازه ها در ایران انتظار می رود که این گونه سازه ها را در نقاط کویری ببینیم، اما در اراک علیرغم کویری نبودن منطقه قناتی به طول 11 کیلومتر ایجاد شده و شاید همین ویژگی یکی از دلایل توفیق در ثبت جهانی این اثر بوده است.

وی افزود: احیا و معرفی هریک از آثار تاریخی ایران به عنوان جاذبه می تواند ظرفیت های گردشگری را برای کشور ایجاد کند و قطعا ثبت جهانی این قنات فرصت های گردشگری را برای استان مرکزی ایجاد خواهد کرد. تلاش ما بر این است که این امکان را مدیریت کرده و به عنوان یک سرمایه برای استان از آن استفاده کنیم.

احمدی پور گفت: میراث فرهنگی و گردشگری زیرمجموعه های مختلفی دارند و در حوزه گردشگری در مجموع با توجه به فضایی که پس از برجام ایجاد شده، اراده دولت بر این است که ایران را به عنوان مقصد گردشگری به کشورهای دنیا معرفی کند و زیرساخت های تحقق این مهم در حال آماده شدن است.

وی نوسازی ناوگان هوایی، تقویت زیرساخت های فرودگاهی و تلاش برای تسریع در طرح پرونده های ثبت جهانی آثار در یونسکو را از جمله اقداماتی عنوان کرد که نشانگر عزم دولت در راستای توسعه گردشگری و استفاده بهینه از این ظرفیت است.

وی افزود: دولت تلاش می کند از فضای گفتگویی که در نظام جهانی ایجاد کرده برای جذب گردشگران به ایران استفاده کند و بتوانیم ضمن تعامل در فضایی کاملا صلح آمیز با دنیا، تولید ثروت در این بخش را شاهد باشیم. منابع درآمدی که از گردشگری حاصل می شود می تواند در کنار نفت منبع درآمدی پایدار برای کشور محسوب شود.

وی درباره سفر یک روزه خود به استان نیز گفت: آشنایی با سَمن ها و صنوف و فعالانی که در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری فعالیت می کنند و بازدید از اماکن ثبت شده، بازارچه ها و جاذبه های گردشگری استان مرکزی، همچنین حضور در نشستی با استاندار و مدیران استان از جمله برنامه های این سفر است و امید است در جلسه با مدیران استان جمع بندی هایی را در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در راستای برنامه ریزی برای سال آینده داشته باشیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1