مدیرکل صادرات صنایع دستی خبر داد

برگزاری نخستین نمایشگاه صنایع دستی مدارس همراه با کارگاه آموزشی

18 ژانویه 2017 - 14:00 dsfr.ir/fs8qj

برگزاری نخستین نمایشگاه صنایع دستی مدارس همراه با کارگاه آموزشی
مجید جعفری
کارگاه دانشجویان رشته مصنوعات چوبی مرکز صنایع دستی تهران

اولین نمایشگاه صنایع دستی مدارس، پنجشنبه و جمعه این هفته در مدرسه پیوند تهران با حضور یازده هنرمند صاحب سبک برپا می شود.

"مدیرکل صادرات صنایع دستی"

به گزارش روابط عمومی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور؛ پویا محمودیان، مدیرکل صادرات صنایع دستی افزود: طرح راه اندازی نمایشگاه صنایع دستی در مدارس به منظور فرهنگ سازی و گسترش و توسعه صنایع دستی کشور، برای نخستین بار در کشور اجرا می شود

وی با بیان این که اجرای این طرح، کارکردهای بسیار مهمی در ایجاد اشتغال پایدار و فروش محصولات صنایع دستی هنرمندان را به دنبال دارد، گفت: ما در این طرح با استفاده از امکانات و فضای مدارس، به رشد و رونق فروش آثار صنایع دستی و افزایش پایداری اشتغال در این بخش سرعت می بخشیم.

محمودیان با تاکید بر اینکه تغییر ذائقه مردم به سمت استفاده کاربردی از صنایع دستی یکی از مهم ترین راهکارهای فروش این آثار است، یادآور شد: راه اندازی نمایشگاه های صنایع دستی در مدارس، منجر به آشنایی و معرفی این آثار به دانش آموزان و خانواده ها می شود، همچنین استفاده از محصولات کاربردی صنایع دستی در لوازم مصرفی مدارس، یکی دیگر از اهدافی است که در این طرح دنبال می شود.

مدیرکل صادرات صنایع دستی، نقش آموزش وپرورش را در لزوم استفاده از کالای داخلی، بسیار مؤثر دانست و تصریح کرد: آموزش وپرورش می تواند با ایجاد فضای برگزاری چنین نمایشگاه هایی، دانش آموزان را برای استفاده از کالای ساخت داخل در زندگی روزمره و آتی خود آماده کند، این حرکت نوعی سرمایه گذاری برای نسل های آینده و تقویت و ترویج مصرف کالای ایرانی است.

وی افزود: اولین نمایشگاه صنایع دستی در مدارس، پنجشنبه 30 دی ماه و جمعه اول بهمن ماه در پیش دبستانی و دبستان پیوند در منطقه ولنجک تهران، خیابان مقدس اردبیلی، خیابان کیهان، خیابان شیراز از ساعت 10 تا 18 میزبان علاقه مندان و بازدیدکنندگان خواهد بود.

محمودیان با اعلام این خبر که نمایشگاه صنایع دستی در مدرسه پیوند با 13 غرفه و عرضه آثار هنرمندان رشته های مختلف صنایع دستی، برپا خواهد شد، گفت: نقاشی روی چرم، نقاشی روی شیشه، نمدمالی، گلیم ورنی، زیورآلات سنتی، زیورآلات چرم و سنگ، شیشه دمی، تراش شیشه، معرق و رودوزی های سنتی و محصولات چرمی از جمله آثاری است که در این نمایشگاه عرضه می شود.

وی با اشاره به اینکه برگزاری کارگاه زنده تولید آثار صنایع دستی و همچنین کلاس های آموزشی ازجمله برنامه های جنبی این نمایشگاه است، گفت: در رشته های سفال، نگارگری و باتیک هر یک به مدت 6 ساعت در دو روز کلاس آموزشی برگزار می شود، این کلاس ها در ساعت 10 تا 12، 14 تا 16 و 16 تا 18 با حضور 15 علاقه مند و هنرجو توسط اساتید این رشته ها برپا می شود

مدیرکل صادرات صنایع دستی در پایان تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه در مدارس به مدت هفت هفته و در 7 مدرسه در مناطق مختلف تهران برپا خواهد شد

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1