1 مارس 2024 - 10:26

نشست خبری رئیس جمهوری با خبرنگاران داخلی و بین المللی

17 ژانویه 2017 - 17:40 dsfr.ir/fl2hg

نشست خبری رئیس جمهوری با خبرنگاران داخلی و بین المللی
ایرنا
نهمین نشست خبری رئیس جمهوری با خبرنگاران داخلی و بین المللی

همه دستاوردهای #سیاسی، #فرهنگی، #علمی و #اقتصادی این دولت مرهون حضور، تلاش، ایستادگی، اندیشه، صبر و امید مردم به آینده کشور و نظام است.

"رئیس جمهوری"

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، رئیس جمهوری عصر امروز سه شنبه در نهمین نشست خبری خود با خبرنگاران داخلی و بین المللی، با قدردانی از حمایت های مردم از دولت خدمتگزار تأکید کرد که همه دستاوردهای سیاسی، فرهنگی، علمی و اقتصادی این دولت مرهون حضور، تلاش، ایستادگی، اندیشه، صبر و امید مردم به آینده این کشور و نظام است.

دکتر حسن روحانی در ابتدای این نشست خبری که با حضور بیش از 200 خبرنگار، عکاس و تصویربردار برگزار شد، از حضور پرشور مردم در مراسم تشییع آیت لله هاشمی رفسنجانی قدردانی کرد و گفت: «مردم ما به خوبی قدر بزرگان و خادمان خود را که تاثیرگذار در پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار این نظام بوده و برای توسعه و آبادانی کشور تلاش کرده اند و از همه مهم تر راه صحیح در مسایل مهم اجتماعی و کشوری را نشان دادند، می دانند.»

رئیس جمهوری گفت: «آیت الله هاشمی رفسنجانی علاوه بر خدمات شایان توجه شان، با صبر و متانت، سکوت و آرامش در مسایل بسیار مهم سیاسی و روش اعتدالی و عقلانیت و با خرد و سعه صدر خودشان به ما نشان دادند که بهترین روش و راه برای اداره کشور و تعامل با افکار و اندیشه های مختلف کدام است؟»

او افزود: «امروز آن مرد بزرگ در میان ما نیست و ما نمی توانیم مستقیم از افکار آن مرد بزرگ برای آینده استفاده کنیم اما شیوه، راه و نصایح و آثاری که او برای ما به یادگار گذاشته، می تواند مورد بهره برداری قرار گیرد و همه باید با پیروی از راه اعتدال و خرد و با صبر و حوصله برای حل معضلات کشور تلاش کنیم.»

وی در بخشی از صحبت های خود گفت: برخی با نشستن مردم در هواپیمای نو و رونق صنعت گردشگری مشکل دارند، شما می توانید سوار هواپیمای کهنه شوید!؟

رئیس جمهور با بیان اینکه همه متولدین دهه 60 باید در دهه 80 برایشان شغل درست می شد، گفت: از نیمه دوم دهه 80 ایجاد شغل متوقف شد. یکی از اهداف بزرگ مان در برجام اشتغال جوانان بود. اشتغال با وام درست نمی شود بلكه با سرمایه گذاری ایجاد می شود.

1