5 دسامبر 2019 - 20:20
رئیس دانشگاه علم و فرهنگ:

گردشگران خارجی، فرهنگ مردم را عوض نمی کنند

17 ژانویه 2017 - 12:00 dsfr.ir/hx5ly

گردشگران خارجی، فرهنگ مردم را عوض نمی کنند
mustafaprize.org
دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو

رئیس #دانشگاه علم و فرهنگ بر ضرورت تردیدزدایی از #صنعت #گردشگری کشور تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو در دومین پیش نشست تخصصی کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت در تبریز گفت: یکی از علل اصلی رکود صنعت گردشگری کشور، عدم تعریف درست از گردشگری بوده و تبیین مفاهیم در این عرصه به درستی انجام نشده است.

وی افزود: گردشگری یکی از محورهای اصلی توسعه به شمار می آید. ولی منفی نگری نسبت به این صنعت در کشور ما، سبب عدم پیشرفت در این حوزه شده است؛ به طوری که برخی فکر می کنند که حضور گردشگران خارجی در ایران، فرهنگ مردم را عوض می کند!

وی با اشاره به جنبه ی مادی و معنوی سفر عنوان کرد: این خستگی روح است که آدمی را به سفر و رفتن وا می دارد و روح ماجراجویانه ی اوست که باعث افزایش آستانه ی تحمل در ترافیک و شلوغی جاده ها می شود.

ایمانی خوشخو با بیان اینکه امروزه بحث گردشگری پایدار در جهان مطرح است، گفت: این رویکرد در پاسخ به کسانی ابداع شده است که گردشگری را عامل نابودی اقتصاد و اکوسیستم می دانند.

وی بیان کرد: گردشگری معنوی یک رویکرد است که مورد توجه بسیاری از گردشگران خارجی قرار گرفته و کشور ما نیز پتانسیل های قابل توجهی در این زمینه دارد و با ایجاد زیرساخت های مناسب، می توان از این فرصت برای جذب گردشگران خارجی استفاده کرد.

وی متذکر شد: معنویت مقوله ای فردی و متعالی است که به انسان هویت می بخشد و روح جستجوگر او را در طی سفر سیراب می کند.

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ اظهار کرد: فرهنگ و ادبیات خطه ی آذربایجان در کشور ما و همچنین دین باوری این مردمان رویکردهای خوبی برای عرضه در تبریز 2018 هستند و اگر در صنعت گردشگری کشور ما نیز نقصی وجود دارد، از بی تدبیری و سوء مدیریت است.

دومین پیش نشست تخصصی کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت در سالن اجتماعات مرکز آموزش جامع علمی و کاربردی شهرداری تبریز برگزار شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1