رئیس دانشکده گردشگری دانشگاه علم و فرهنگ:

کمال و تعالی در گونه های مختلف گردشگری تجلی یافته است

17 ژانویه 2017 - 11:30 dsfr.ir/d24m4

کمال و تعالی در گونه های مختلف گردشگری تجلی یافته است
محسن فرجی
منوچهر جهانیان رییس دانشکده علوم گردشگری دانشگاه علم و فرهنگ

رئیس #دانشکده #گردشگری #دانشگاه #علم و #فرهنگ تاکید کرد: کمال و تعالی در گونه های مختلف گردشگری تجلی یافته است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دکتر منوچهر جهانیان در پیش نشست تخصصی دومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت در تبریز، اظهار کرد: آینده پژوهی در گردشگری از رویکردهای مهم و تاثیرگذار در این صنعت است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: گردشگری به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که در جریان مسافرت اتفاق می افتد و طبق آمار سازمان گردشگری جهانی، در طی چند سال اخیر بیش از یک میلیارد و 200 میلیون نفر گردشگر به کشورهای مختلف سفر کرده اند که این آمار، رشد 4.4 درصدی را نشان می دهد.

وی با اشاره به اثرات معنویت در انسان، گفت: دستیابی به هویت و تکامل شخصیت از جمله دستاوردهای معنوی گرایی است و معنویت در گردشگری نیز باعث افزایش بینش و کسب تجربه می شود.

جهانیان عنوان کرد: مسافران و گردشگران همواره به دنبال تکه ی گمشده ی وجود خود در سفر هستند و مسافرت را نیز برای ارضای حس کنجکاوی خود انجام می دهند.

وی بیان کرد: معنویت روشی برای بودن و تجربه با الهام از ابعاد غیر مادی حیات به شمار می آید و ارتقای شخصیت و برجسته شدن زیبایی های وجودی از دستاوردهای معنویت در گردشگری هستند.

وی خاطرنشان کرد: ارتباط متقابل با خدا، شناخت معبود، هویت یابی و معنایابی از مفاهیم اخلاقی است که در طول سفر نصیب انسان می شود.

جهانیان متذکر شد: آینده ی ممکن، محتمل و مطلوب از رأس های اصلی آینده پژوهی در گردشگری به شمار می آیند و بدون شناخت و داشتن درک صحیح از گذشته نیز نمی توان آینده را به طور صحیح شناخت.

دومین پیش نشست تخصصی کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت در تالار اجتماعات مرکز آموزش جامع علمی و کاربردی شهرداری تبریز برگزار شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1