25 فوریه 2020 - 16:44

گزارش فایننشال تریبون از ظرفیت های گردشگری تهران

16 ژانویه 2017 - 15:00 dsfr.ir/4q5a3

گزارش فایننشال تریبون از ظرفیت های گردشگری تهران
میثم رودکی / دنیای سفر
گردشگران خارجی در مجموعه جهانی کاخ گلستان

فایننشال تریبون در گزارشی به وضعیت و ظرفیت های #گردشگری شهر #تهران پرداخت.

با وجود تبلیغات بسیاری که برای پایتخت ایران در زمینه های سیاسی و تجاری انجام شده است اما تهران هیچ گاه به عنوان مقصدی برای گذراندن تعطیلات ارتقا پیدا نکرد. تورهای تهران تنها در طی تعطیلات طولانی مدت برگزار می شدند، مانند تورهای تعطیلات دو هفته ای نوروز که سال نو ایرانیان است و در اواخر ماه مارس برگزار می شود و تابستان ها.

با این حال، اما بر اساس آنچه رئیس مرکز گردشگری شهرداری تهران می گوید، این روند اکنون تغییر کرده است، وی در این باره می گوید: ما در ماه های اخیر اقداماتی را در جهت افزایش تورهای تهران گردی انجام داده ایم، اقداماتی همچون قرار دادن دفاتر اطلاعات گردشگری در سراسر شهر.

بر این اساس، این دفاتر اطلاعاتی، پیشنهادهایی را درباره دیدن از تهران قدیم و سه برج معروف این شهر که در میان گردشگران بسیار مشهور هستند ارائه می دهد. تور سه برج شامل تور بازدید از سه برج معروف تهران، برج میلاد، برج آزادی و برج طغرل است.

برج میلاد در غرب تهران با 435 متر ارتفاع، بلندترین سازه در کشور ایران و ششمین برج مخابراتی بلند در جهان است. ساخت این برج در سال 2000 آغاز شد و در سال 2007 به پایان رسید اما یک سال پیش افتتاح شد. این گزارش در ادامه توضیحات دیگری را در باره برج میلاد، برج آزادی و برج طغرل ارائه می دهد.

فایننشال تریبون در پایان نیز به تور تهران قدیم اشاره می کند و می نویسد: در این تور گردشگران به دیدن بافت تاریخی پایتخت دعوت می شوند که اغلب در منطقه 12 تهران هستند. دارالفنون و کاخ گلستان، بازار قدیم تهران و موزه ملی نیز از جمله دیگر مکان هایی هستند که در تور تهران قدیم گردشگران به دیدن آن می روند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1