5 دسامبر 2019 - 20:49

کاهش 31 درصدی گردشگران و 40 درصدی درآمدهای گردشگری ترکیه

16 ژانویه 2017 - 14:30 dsfr.ir/7y3n4

کاهش 31 درصدی گردشگران و 40 درصدی درآمدهای گردشگری ترکیه
امین خسروشاهی
نمایی از غروب در استانبول

کارشناسان معتقدند #صنعت #گردشگری بحران زده #ترکیه برای بهبود و بازگشت به شرایط عادی، حداقل به 4 سال زمان نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از حریت دیلی، «تیمور باییندر»، رئیس اتحادیه هتلداران ترکیه با اشاره به این که شرایط در شش ماه آینده بسیار اهمیت دارد گفت: صنعت گردشگری ترکیه که آسیب جدی را به سبب حملات تروریستی متحمل شده، برای بهبود به 4 سال زمان نیاز دارد و البته این مدت زمان در صورتی کافی خواهد بود که همه شرایط به خوبی پیش برود.

این فعال عرصه گردشگری اظهار کرد: به سبب حملات تروریستی، بحران روابط با روسیه و همچنین کودتای نافرجام در جولای سال گذشته، صنعت گردشگری ترکیه تاریک ترین روزهای خود را سپری می کند.

ترکیه در 11 ماه نخست 2016 میزبان 24 میلیون گردشگر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن کاهش چشمگیر 31 درصد را نشان می دهد.

پیش بینی می شود کاهش درآمدهای حاصل از گردشگری ترکیه به بیش از 40 درصد برسد، صنعتی که سهم 12.9 درصدی در تولید ناخالص ملی ترکیه و همچنین مشارکت 8.3 درصدی در اشتغالزایی دارد.

رئیس اتحادیه هتلداران ترکیه همچنین اظهار کرد: ما روزهای بسیار سختی را دیده ایم و مشکل ایجاد شده در بخش گردشگری، فعالیت 54 بخش دیگر را نیز تحت تاثیر قرار داده است و بعد از یک سال سخت، سال جدید را نیز با شرایط بدی آغاز کرده ایم.

وی گفت: علی رغم تمامی این نکات منفی، استانبول شهر فوق العاده ای است که سرمایه های فراوانی را در گردشگری جذب می کند و این موضوع برای بیشتر مناطق ترکیه نیز صدق می کند. ما باید یک برنامه تبلیغاتی بزرگ با همکاری کمپانی های مهم بین المللی ایجاد کنیم. چهره ترکیه برای گردشگران تا پنج سال پیش فوق العاده خوب بود. با این وجود نمی دانم چه کسی قرار است هزینه این کمپین تبلیغاتی گسترده را پرداخت کند؟ چرا که بخش هتلداری در شرایط بسیار بدی قرار دارد و حتی خطوط هوایی نیز بودجه های خود را کاهش دادند.

در سال 2014 ترکیه پس از ایتالیا در جایگاه ششم پربازدیدترین کشورهای جهان جای داشت که سالانه میزان حضور 40 میلیون گردشگر از سراسر جهان بود، اما شمار توریست ها پس از کودتای نافرجام در این کشور و مجموعه ای از حملات تروریستی سقوط قابل ملاحظه ای داشت و بر اساس ارزیابی کمپانی بازاریابی گردشگری «ForwardKeys»، ترکیه در سال 2016 میلادی 21 درصد از گردشگران خود را که از طریق هوایی به این کشور سفر می کردند را  از دست داده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1