5 دسامبر 2019 - 20:23

توسعه همکاری های گردشگری یزد و کرواسی

16 ژانویه 2017 - 14:20 dsfr.ir/cg22s

توسعه همکاری های گردشگری یزد و کرواسی
ایسنا
دیدار «اسکریپور کیلرتس» سفیر کشور کرواسی با «فاطمه دانش یزدی» مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد

سفیر کشور #کرواسی در سفر به استان #یزد با مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و #گردشگری استان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، «فاطمه دانش یزدی» مدیر کل میراث فرهنگی استان ضمن معرفی پیشینه شهر تاریخی یزد، گزارشی از زیرساخت های گردشگری استان یزد را ارائه کرد.

وی در ادامه با اشاره به تجربه بسیار خوب کشور کرواسی در زمینه ثبت جهانی بافت های تاریخی، اظهار کرد: باتوجه به این که پرونده ثبت جهانی شهر تاریخی یزد در یونسکو در حال بررسی است و پاسخ قطعی ثبت این بافت ارزشمند به زودی اعلام می شود، امیدواریم که در این زمینه بتوانیم با همکاری و استفاده از تجارب دیگر کشورها از جمله کرواسی که دارای بافت های تاریخی ثبتی است، نتیجه مطلوبی کسب کنیم.

دانش یزدی خاطرنشان کرد: بافت تاریخی استان یزد، بافتی زنده و منحصر به فرد است که در درجه اول پویایی آن برای گردشگران بسیار حائز اهمیت است و خوشبختانه با معرفی صحیح این بافت ارزشمند، گردشگران زیادی برای بازدید از آن به استان یزد سفر می کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: استان یزد در رشد گردشگر خارجی در سال های اخیر دارای رتبه اول کشور است که با توجه به فراهم ساختن زیرساخت های لازم در حوزه گردشگری از جمله هتل ها، مراکز اقامتی سنتی و بوم گردی می تواند این رتبه را همچنان حفظ کند.

«اسکریپور کیلرتس» سفیر کرواسی نیز در این دیدار ضمن تشکر از صمیمیت و میهمان نوازی مسئولان میراث فرهنگی استان یزد از شهر تاریخی یزد به عنوان نگین شهرهای ایران و شهر بادگیرهای زیبا نام برد.

وی در ادامه گفت: امید است همکاری خوبی در حوزه گردشگری و همچنین ثبت بافت های تاریخی بین دو کشور صورت پذیرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1