28 فوریه 2020 - 11:10
مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی خبر داد

آسبادهای نهبندان در نوبت ثبت جهانی

16 ژانویه 2017 - 13:50 dsfr.ir/2e8n1

آسبادهای نهبندان در نوبت ثبت جهانی
تیشینه
آسبادهای نهبندان

آسبادهای #تاریخی #نهبندان به عنوان سومین اثر جهانی استان و دومین اثر تاریخی این شهرستان به زودی ثبت جهانی خواهد شد.

"مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، حسن رمضانی در جلسه شورای اداری که با حضور استاندار در شهرستان نهبندان برگزار شد، افزود: با توجه به وجود زمینه های گردشگری در مکان های تاریخی، هزار گردشگر در سال 95 از شهرستان نهبندان دیدن کردند و مهم ترین دلیل آن هم پتانسیل تاریخی این منطقه و کویر دهسلم است که خوشبختانه اولین اقامتگاه کویری استان را هم در این طبیعت خداوندی راه اندازی شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، ادامه داد: در سه سال گذشته 329 اثر طبیعی نهبندان، ثبت آثار ملی شده و 10 اثر تاریخی دیگر تا پایان سال 95 به ثبت خواهد رسید.

رمضانی، 350 کارگاه انفرادی صنایع دستی و سه مرکز آموزشی صنایع دستی را از دیگر پتانسیل های نهبندان دانست و گفت: با فعالیت این کارگاه ها در استان توانسته ایم 40 اثر صنایع دستی را برای اخذ نشان ملی به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معرفی کنیم.

استاندار خراسان جنوبی و هیات همراه امروز هنگام ورود به نهبندان در مزار سید علی مورد استقبال قرار گرفت و با حضور در گلزار شهدا نسبت به مقام شامخ این عزیزان ادای احترام کردند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1