13 نوامبر 2019 - 18:32

ورود هواپیمای نو به کشور، سمبل تحقق ایده آل های گردشگری

15 ژانویه 2017 - 14:30 dsfr.ir/jn0vo

ورود هواپیمای نو به کشور، سمبل تحقق ایده آل های گردشگری
airlinereporter.com
سه مدل ایرباس A330 و A350 و A380 خریداری شده توسط ایران

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است ورود هواپیمای #ایرباس به عنوان بخشی از دستاوردهای برجام، سمبل تحقق ایده آل های #گردشگری است.

طیبه سیاوشی شاه عنایتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ورود نخستین ایرباس جدید پس از 38 سال به ایران و نقش آن در رونق گردشگری گفت: وعده رئیس جمهور مبنی بر توسعه گردشگری نیاز به زیر ساخت هایی داشت که ورود هواپیمای ایرباس به عنوان بخشی از دستاوردهای برجام، سمبل تحقق هدف رئیس جمهور برای توسعه گردشگری است و این اولین ایرباسی بود که در این جهت به ایران وارد شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ناوگان هوایی کشور بسیار قدیمی است و شاید بیش از دو دهه هرگز تجهیز نشده است؛ لذا اولین قدم در راه توسعه گردشگری نیز تجهیز زیرساخت ها از جمله ریلی، جاده ای، بزرگراه ها، اتوبان ها و هوایی است.

وی با اشاره به لزوم گسترش ارتباطات کشور با جهان خارج افزود: بیشترین کمکی که ایرباس ها یا توسعه هوایی کشور می تواند در جهت توسعه گردشگری داشته باشد، گسترش ارتباطات کشور با جهان خارج است؛ می توانیم به گردشگری که وارد کشور می شود، به عنوان کسی نگاه کنیم که سرمایه مناسبی را وارد خاک ایران می کند. ورود گردشگر به کشور مزایای دوجانبه ای دارد و علاوه بر استفاده و بهره مندی گردشگر در سفر، کشور نیز از مزایای گردشگری بهره مند خواهد شد.

سیاوشی شاه عنایتی گفت: امیدواریم با توجه به اینکه اولین ایرباس وارد خاک ایران شد، ایرباس های بعدی در ماه های بعدی به ترتیبی که گفته شد وارد شود و هم مردم ایران و هم گردشگرانی که وارد خاک ایران می شوند بتوانند از این امکانات نو استفاده کنند و ایده آل های گردشگری توسعه پیدا کند.

رئیس کمیته زن، خانواده، تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به سهم مهمی که ورود هواپیمای نو در پیشبرد برنامه توسعه گردشگری داخلی و خارجی دارد، گفت: امارات با استفاده از توسعه هوایی کشور خود توانست با سرمایه گذاری در این صنعت، پیشرفت فوق العاده و این نام را در جهان برای خود به وجود بیاورد؛ ایران نیز به عنوان یک کشور توانمند اقتصادی و برخورداری که در منطقه است، می تواند در خاورمیانه از این توان استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه توسعه هوایی کشور امنیت خاطر را برای گردشگران بوجود می آورد افزود: هواپیمای جدید که از تکنولوژی های جدید بهره برده باشد امنیت خاطر بیشتری را برای مسافرین و گردشگران داخلی و خارجی ایجاد می کند و مطئناً می تواند خدمت خوبی را به لحاظ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به کشور کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه گردشگری بخش مهمی از فرهنگ کشور ایران است، تصریح کرد: اگرچه گردشگری همیشه در ایران وجود داشته اما پس از تحریم ها این فرصت بزرگ از دست رفته؛ درحالی که کشور ایران پر از آثار غنی فرهنگی است و گردشگران به خوبی می توانند از آن لذت ببرند لذا باید این امنیت خاطر را هم در استفاده از زیرساخت ها و هم در سیاست های فرهنگی جامعه به گردشگران بدهیم تا آنها استفاده کرده و لذت ببرند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1