20 اکتبر 2019 - 22:12

نامه میراث فرهنگی به "قالیباف" برای حفظ حریم کاخ گلستان

15 ژانویه 2017 - 13:20 dsfr.ir/tt6tk

نامه میراث فرهنگی به "قالیباف" برای حفظ حریم کاخ گلستان
میثم رودکی / دنیای سفر
مجموعه جهانی کاخ گلستان

سازمان #میراث #فرهنگی در نامه ای به شهردار #تهران، خواستار توقف فعالیت عمرانی در حریم #تاریخی #کاخ #گلستان شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، «سید هادی قره سید رومیانی»، معاون حقوقی، مجلس و امور استان های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از ارسال نامه ی این سازمان به شهردار تهران و توقف فعالیت های عمرانی در حریم کاخ گلستان خبر داد.

وی با اشاره به ثبت جهانی کاخ گلستان و ضرورت رعایت حریم این اثر تاریخی در پایتخت گفت: به منظور حفاظت از حریم کاخ گلستان و حفظ منظر بصری این بنا، فعالیت های عمرانی در حریم کاخ گلستان متوقف شده است.

او بیان کرد: در همین ارتباط و حَسب گزارش های ارسالی به معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی در خصوص ساخت و ساز و فعالیت عمرانی در حریم کاخ گلستان، معاون رئیس جمهور خواستار توقف فعالیت های عمرانی در حریم کاخ گلستان شد و در همین ارتباط سازمان میراث فرهنگی در نامه ای به محمدباقر قالیباف شهردار تهران، خواستار توقف فعالیت عمرانی در حریم کاخ گلستان شد.

«قره سید میانی» با بیان اینکه به دلیل اهمیت موضوع، این نامه در ساعت 23 روز دوشنبه 20 دی ماه نگارش و ارسال شده است، افزود: بعد از ارسال نامه به شهردار تهران، نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی در محل انجام عملیات عمرانی در حریم کاخ گلستان مستقر شدند و فعالیت های عمرانی در این منطقه متوقف شده است.

وی ادامه داد: بنابر قوانین و مقررات یونسکو هر اثر ثبتی دارای حریم است و فعالیت های شهرداری ها نیز باید منطبق بر قوانین و مقررات میراثی باشد، بنابراین فعالیت های عمرانی در حریم کاخ گلستان تا زمان تدوین پیوست میراثی پروژه متوقف شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 18 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1