23 نوامبر 2020 - 16:54
احمدی پور تاکید کرد:

نگاه حمایتی به صنایع دستی یکی از تکالیف سازمان میراث فرهنگی

14 ژانویه 2017 - 08:00 dsfr.ir/kr5cb

نگاه حمایتی به صنایع دستی یکی از تکالیف سازمان میراث فرهنگی
میراث آریا
دیدار زهرا احمدی پور با سمن های استان خوزستان

رییس سازمان #میراث #فرهنگی در دیدار با سمن های استان #خوزستان گفت: سمن ها با احصای تکالیف می توانند به دستگاه های دولتی کمک کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، زهرا احمدی پور - معاون رییس جمهور - در دیدار با سمن های استان خوزستان با اشاره به اهمیت حضور تشکل های مردم نهاد در فضای کاری کشور گفت: باید جایگاه سمن ها را قدر بدانیم؛ چرا که این نهاد قرار است حد فاصل مردم و نهادهای قانونگذار و حاکمیتی باشد.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن تاکید بر این نکته که سمن ها می توانند به دستگاه های دولتی در حل وظایفی که دارند کمک کنند، افزود: برای حل مشکلات در درجه اول باید تکالیف هر حوزه احصا شود، سمن ها باید بدانند چه بخشی از وظایف اجرایی دستگاه ها را می توانند بر عهده بگیرند و اگر به صورت ساختارمند عمل کنند می توانند بیش از پیش همیار دستگاه های دولتی باشند.

معاون رییس جمهوری نقش سمن ها در توسعه صنایع دستی را با اهمیت برشمرد و بیان کرد: نگاه حمایتی به صنایع دستی یکی از تکالیفی است که سازمان میراث فرهنگی بر عهده دارد؛ البته باید در حوزه های اجرایی نظیر فروش، صادرات و غیره، سمن ها به سازمان میراث فرهنگی کمک کنند و سازمان تنها نقش حاکمیتی داشته باشد.

او در ادامه از فعالان تشکل های مردم نهاد خواست با نزدیک شدن به پایان سال جاری مشخص کنند وقتی گردشگری در نوروز 96 به خوزستان وارد می شود چه تصویری از این استان باید در ذهن داشته باشد و چه برنامه ریزی برای تعطیلات خود می تواند انجام دهد.

احمدی پور گفت: همفکری شما تشکل های مردم نهاد به ما کمک می کند که راه حل های منطقی تر و بهتری پیدا کنیم و این هم افزایی باعث می شود که دغدغه های مشترک میان ما و شما به راه حل هایی برای رسیدن به اهداف مهم سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تبدیل شود.

1