29 می 2020 - 10:28
فرماندار مشهد در همایش امنیت ارتباطات:

گردشگری بیش از هر صنعت دیگری با امنیت ارتباط مستقیم دارد

9 ژانویه 2017 - 19:50 dsfr.ir/aj91d

گردشگری بیش از هر صنعت دیگری با امنیت ارتباط مستقیم دارد
جعفر کبوتری
گردشگران در آرامگاه فردوسی

همایش #امنیت ارتباطات ویژه بهره برداران و مدیران خانه مسافرها و راهنمایان #گردشگری در سالن اجتماعات #موزه بزرگ #خراسان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی، نوروزیان، فرماندار مشهد در همایش امنیت ارتباطات ویژه بهره برداران و مدیران خانه مسافرها و راهنمایان گردشگری اظهار داشت: صنعت گردشگری که همه به نوعی در این صنعت فعالیت و تلاش می کنند صنایع و مشاغل است و بیش از هر صنعت دیگری ارتباط مستقیم با موضوع امنیت دارد به طوری که هم تأثیرگذار و هم تأثیرپذیر است.

نوروزیان با بیان این مطلب که اگر امنیت نباشد صنعت گردشگری آسیب می بیند تصریح کرد: امنیت مفهومی است که در همه جا بشر به آن نیاز دارد و یکی از الزامات صنعت گردشگری به شمار می رود.

فرماندار مشهد بیان کرد: احساس امنیت از خود امنیت مهم تر است و توریست و گردشگر باید احساس امنیت داشته باشند و اگر احساس ناامنی در کشور داشته باشند به آن شهر و کشور سفر نمی کنند بنابراین باید تلاش کنیم ذهنیت مثبت در گردشگران و مسافران و توریست ها ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید یکی از برنامه هایی که سرلوحه کار خود قرار داده توجه به صنعت گردشگری است و حتی در مذاکرات هسته ای و برجام نیز در این حوزه ورود پیدا کرده است به طوری که بعد از برجام ورود گردشگران خارجی به ایران 4 درصد رشد پیدا کرد.

فرماندار مشهد گفت: سرمایه گذاری خارجی از سال 92 تا آذر 95، رشد بسیار زیادی داشته و این حاکی از امنیت کشور است.

نوروزیان با بیان این مطلب که مهم ترین اثر برجام در حوزه صنعت و گردشگری خارجی بوده که رشد چهار درصدی در این حوزه را شاهد بودیم در سال 91، چهار میلیون و 70 هزار گردشگر وارد کشور شدند اما تا انتهای سال 94 بیش از 5 میلیون و 200 هزار نفر رسیده و رشد 30 درصدی داشته ایم.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای تاریخ هتلداری و هتل سازی از سال 1300 تنها 125 هتل 5 ستاره در کشور داشتیم در حال حاضر در سه سال گذشته 35 هتل ساخته شده است و در چهار سال آینده نیز 175 هتل دیگر در سطح کشور برنامه ریزی شده است و 800 میلیارد تومان در دولت یازدهم از محل صندوق توسعه ملی، تسهیلات ارزان قیمت به بخش گردشگری داده شده و به عنوان یک ضرورت در دولت موردتوجه قرارگرفته است.

فرماندار مشهد گفت: یکی از پیش نیازهای این حوزه برگزاری همایش آموزشی امنیت ارتباطات است چراکه امنیت و ناامنی زمانی شکل می گیرد انسان احساس کند ارزش هایش دچار مخاطره شده است اگر مسئول هتل، تاکسیران و ... برخورد مناسبی با گردشگر و توریست نداشته باشند گردشگر احساس ناامنی می کند بنابراین باید تمامی افراد در حوزه صنعت گردشگری را آموزش دهیم و توجیه کنیم.

نوروزیان اظهار داشت: صنعت گردشگری از کاربردی ترین و گسترده ترین خدمات است و کارگر نیمه ماهر و بدون تخصص نیز می تواند در این حوزه ورود پیدا کند و بازار اشتغال گسترده ای دارد بنابراین باید به این حوزه اهمیت بیشتری قائل شویم.

در ابتدای همایش امنیت ارتباطات ویژه بهره برداران و مدیران خانه مسافرها و راهنمایان گردشگری دیناری رئیس اداره شهرستان مشهد به فعالیت های خانه مسافرها و اقدامات صورت گرفته در این راستا در منطقه ثامن و اطراف حرم مطهر رضوی پرداخت همچنین یکی از فعالان حوزه امنیت اطلاعات و ارتباطات به بررسی ابعاد امنیت در فضای سایبری و مجازی، تهدیدهای امنیتی و اطلاعاتی ایران از سوی بیگانگان و چگونگی برخورد با تهدیدات امنیتی پرداخت

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1