رئیس اتحادیه هتلداران:

رکود صنعت هتلداری با فعالیت شرکت های غیرمجاز

9 ژانویه 2017 - 18:20 dsfr.ir/k23f3

رکود صنعت هتلداری با فعالیت شرکت های غیرمجاز
هتل لاله تهران
هتل لاله تهران

فعالیت شرکت های غیرمجاز به صورت گسترده در شهر #تهران تاثیر نامطلوبی را بر روند کسب و کار #هتل ها داشته است.

"رئیس اتحادیه هتلداران تهران"

به گزارش خبرگزاری میزان، محمدعلی فرخ مهر افزود: کار برخی شرکت ها و موسسات که آپارتمان هایی را اجاره و از این طریق به میهمانان سریس دهی می کنند، خلاف مقررات است؛ تاکنون بارها نسبت به این مساله اعتراض کرده ایم اما پاسخی از سوی مسئولان دریافت نکرده ایم.

وی ادامه داد: بیشتر این شرکت ها چینی هستند و با اجاره ساختمان اقدام به ارائه خدمات می کنند که در ابتدا این خدمات تنها شامل بازرگانان و تجاری که از چین می آمدند، می شد اما اکنون به میهمانان سایر کشورها نیز خدماتی از قبیل رستوران و اقامت ارائه می دهند.

فرخ مهر اظهار کرد: در کنار این موسسات برخی شرکت ها و موسسات داخلی هم هستند که با استفاده تالارهای پذیرایی مجموعه خود اقدام به ارائه خدمات می کنند و همه این اقدامات بر روند کسب و کار هتل داران تاثیر گذار و فعالیت آنان را با رکود همراه کرده است.

رئیس اتحادیه هتلداران تهران تصریح کرد: سطح اشغال هتل ها به نسبت سال های قبل کاهش داشته و عدم بازگشت سرمایه، هتلداران را در بازپرداخت وام های دریافتی از بانک با مشکل مواجه کرده و استمرار این شرایط نه تنها دلزدگی سرمایه گذار داخلی را در پی دارد، بلکه سرمایه گذار خارجی را نیز دچار دوگانگی در سیاست ها و قراردادهای منعقدشده کرده و شرایط نامناسبی را در مسیر بازگشت سرمایه در سیاست های جاری بر گردشگری حاکم می کند.

فرخ مهر گفت: برخورد قاطع با مراکز غیرقانونی و پلمب آنها توسط اداره اماکن، عدم مجوز پذیرش گردشگر و مسافر در مراکز دولتی برای برون رفت از رکود حاکم بر مراکز اقامتی هتلی ضروری بوده و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر اهمیت نظارت نهادهای امنیتی بر ورودی گردشگر و ایجاد سیستم های نظارتی بر رزرو و نحوه اسکان پذیری آن ها در مراکز اقامتی دارای هویت و شناسنامه مانند سایر کشورها که در فرم های فرودگاهی به مکان های اسکان اشاره و درج می شود، گفت: باید نظارت دقیق بر جای جای حضور گردشگر ایجاد شود تا از بحران های اجتماعی و فرهنگ های غیرمتعارف ایرانی اسلامی جلوگیری و موجبات دلگرمی هتلدار فراهم شود.

وی همچنین تعداد هتل و هتل آپارتمان هایی که در شهر تهران با پروانه کسب فعالیت می کنند را 130 واحد برشمرد و افزود: واحدهای غیرمجاز بیشتر این تعداد است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1