16 اکتبر 2019 - 02:52

پاسداشت میراث بجای مانده علمی و پژوهشی آیت الله هاشمی رفسنجانی

9 ژانویه 2017 - 17:30 dsfr.ir/155w7

پاسداشت میراث بجای مانده علمی و پژوهشی آیت الله هاشمی رفسنجانی
ایرنا
آیت الله هاشمی رفسنجانی در جمع دانشگاهیان

درگذشت حضرت آیت الله هاشمی #رفسنجانی را خدمت کلیه روسای مراکز #آموزش، اساتید، همکاران و #دانشجویان گرامی تسلیت عرض می نمایم.

"دکتر شهرود امیرانتخابی"

دکتر شهرود امیرانتخابی، رئیس موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی سازمان در پی بیان تسلیت خود به کلیه روسای مراکز آموزش، اساتید، همکاران و دانشجویان عنوان کردند: بی شک خدمات ارزنده آیت الله هاشمی رفسنجانی در طول دوران حیات سیاسی شان در تاریخ ثبت و یادمانی ماندگار در تاریخ  کشور خواهد بود. اما آنچه را که مجموعه مراکز آموزشی، اساتید محترم، همکاران و دانشجویان عزیز در خصوص این بزرگوار باید بدانند آن است که ایشان به عنوان یک سرمایه ارزشمند با شخصیتی پر تلاش و خستگی ناپذیر در خدمت رسانی به جامعه علمی و تحقیقاتی کشور بود؛ شخصیتی که شاید در پس تحولات سیاسی و برخی ناملایمات روزگار برجسته نشد و یا اینکه با تخریب های سیاسی جهت بهره برداری های سیاسی و جناحی خدشه دار شد.

خدمات آیت الله هاشمی به نظام آموزش عالی کشور با تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی، در سال 61 هنگامی که عملا دانشگاه های کشور رو به افول و تعطیلی  بودند و تاسیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام برکسی پوشیده نیست. ایشان مرکز تحقیقات استراتژیک را با هدف ایجاد عقبه علمی و تحقیقاتی برای امور بنیادین، در سال 1368 پس از پایان یافتن هشت سال جنگ تحمیلی و در دوران سازندگی تاسیس کرد. نگاه ایشان به مرکز تحقیقات استراتژیک همواره آزاداندیشی در ابعاد علمی و دینی و ایجاد پل ارتباطی میان دستگاه‌های اجرایی و بدنه دانشگاهی بود. حضرت آیت الله هاشمی همواره نگاه ویژه ای به تحقیق و پژوهش در کشور و انجام کار های زیربنایی مبتنی بر تحقیق و کار کارشناسی داشتند.

بنابراین برماست قدر بزرگان و سرمایه های کشور را بدانیم، خدمات شان را ارج نهیم و نکات برجسته اخلاقی اشان را به آیندگان انتقال دهیم.

برخی از ویژگی هایی شخصیتی که شاید  بتوانیم به عنوان میراث بجای مانده از ایشان پاس بداریم عبارتند از:

1. قدرت و تحمل بالای ایشان در نقدپذیری
2. خستگی ناپذیری و تلاش مداوم تا آخرین لحظات حیات شان برای رسیدن به اهداف و برنامه های تدوین شده
3. تدبیر و آینده نگری
4. صلح، دوستی و تعامل با دنیا
5. اعتقاد به رای مردم در تعیین سرنوشت کشور
و در نهایت اعتدال گرایی ایشان

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1