6 دسامبر 2019 - 14:29

بررسی موضوع «ایرانیان و سفرنامه نویسی»

8 ژانویه 2017 - 13:30 dsfr.ir/ew7l1

بررسی موضوع «ایرانیان و سفرنامه نویسی»
جشنواره سفرنامه نویسی
تحلیل و بررسی «ایرانیان و سفرنامه نویسی»

موضوع «ایرانیان و سفرنامه نویسی» در یک نشست بررسی می شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، بنا بر اعلام، نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه شنبه 21 دی ساعت 16:30 به تحلیل و بررسی «ایرانیان و سفرنامه نویسی» اختصاص دارد که با حضور دکتر میرجلال الدین کزازی و دکتر غلامرضا خاکی برگزار می شود.

از دکتر کزازی چند سفرنامه منتشر شده است: روزهای کاتالونیا که روزنگارهای سفر اسپانیاست؛ دیدار با اژدها که روزنگارهای سفر چین است؛ از دهلی نو تا آتن کهن که روزنگارهای سفر به هندوستان و ارمنستان و یونان و تاجیکستان است و به تازگی کتاب آنک! ... پاریس منتشر شده که روزنگارهای سفر به پاریس است. از دکتر غلامرضا خاکی نیز سفرنامه های حج و قونیه منتشر شده است.

علاقه مندان می توانند برای حضور در این نشست به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم مراجعه کنند.

سفرنامه، شرح گزارش گونه ای از مشاهدات نویسنده از سرزمین هایی است که بدان سفر کرده است. تا پیش از اختراع سینما و تلویزیون و گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات، سفرنامه ها تنها وسیله ی آشنایی مردم با اوضاع و شرایط جغرافیایی، تاریخی، فرهنگی و اجتماعی سرزمین های دیگر بود. امروزه بیشتر سفرنامه ها شرح مشاهدات اهل ادب و تفکر است به سرزمین های دیگر و بیان چگونگی زندگی فکری و معنوی و شرایط فرهنگی و سیاسی دیگران.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1