16 اکتبر 2019 - 02:58

تکالیف مجلس به دستگاه های اجرایی برای صیانت از میراث فرهنگی و توسعه گردشگری

8 ژانویه 2017 - 11:50 dsfr.ir/fd5rb

تکالیف مجلس به دستگاه های اجرایی برای صیانت از میراث فرهنگی و توسعه گردشگری
icana.ir
بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم در مجلس

نمایندگان #مجلس تکالیفی را برای دستگاه های اجرایی جهت صیانت از #میراث #فرهنگی و حمایت از صنایع دستی و #توسعه #گردشگری تعیین کردند.

نمایندگان مجلس تکالیفی را برای دستگاه های اجرایی جهت صیانت از میراث فرهنگی و حمایت از صنایع دستی و تشویق و توسعه گردشگری تعیین کردند که از جمله آن الزام سازمان میراث فرهنگی به همکاری با سایر دستگاه ها برای حفاظت از میراث فرهنگی کشور است.

نمایندگان مجلس در ادامه بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم توسعه ماده 113 را با 138 رای موافق، 35 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 231 نماینده حاضر در مجلس به تصویب رساندند، که مشروع این مصوبه به شرح زیر است:

1. دستگاه های اجرائی مکلفند به منظور صیانت از میراث فرهنگی و حمایت از صنایع دستی و تشویق و توسعه گردشگری اقدامات زیر را انجام دهند:

الف: هزینه های مربوط به پژوهش، حفاظت و مرمت آثار منقول و غیر منقول ثبت شده در فهرست آثار ملی و فهرست های ذی ربط آثار در اختیار و در حیطه وظایف تخصصی همان دستگاه را در قالب بودجه سنواتی از محل اعتبارات خود تأمین کنند. این اعتبارات در چارچوب ضوابط قانونی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هزینه می شود.

ب: تأسیسات گردشگری از هر نظر تابع قوانین و مقررات بخش صنعت گردشگری به استثناء معافیت های مالیاتی است و از شمول قانون نظام صنفی مستثنی می باشند.

2. سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موظف است به منظور حفظ و صیانت از میراث فرهنگی اقدام لازم را با همکاری و هماهنگی سایر دستگاه های اجرائی ذی ربط به منظور شناسایی، مستندسازی، حفاظت و مرمت و معرفی میراث فرهنگی (اعم از ملموس و ناملموس) میراث طبیعی، ایجاد شهرهای جهانی صنایع دستی و احیای هنرهای سنتی در حال زوال در حوزه فرهنگ و تمدن ایرانی و ثبت در فهرست میراث جهانی را طبق بودجه سنواتی به عمل آورد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1