14 دسامبر 2019 - 17:08
در همایش کارآفرینی گردشگری مطرح شد؛

حذف میز پذیرش هتل ها در عصر آی تی

6 ژانویه 2017 - 12:00 dsfr.ir/7e6g2

حذف میز پذیرش هتل ها در عصر آی تی
wikihotels.ir
تاثیر بسیار زیاد تکنولوژی در صنعت هتلداری

امروزه صنعت آی تی به جایی رسیده است که در هتلهای جهان میز پذیرش را حذف می کنند تا کارهای مربوط به #رزرو #هتل به صورت مجازی انجام شود.

"یک کارشناس پیشکسوت هتلداری"

به گزارش خبرنگار مهر، همایش کارآفرینی در صنعت گردشگری و صنایع وابسته روز شانزدهم دی ماه در سالن فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد. در این برنامه خسرو ایرانپور از کارشناسان باسابقه هتلداری و دبیر اجرایی سابق جامعه هتلداران کشور در این برنامه گفت: امروزه هتل ها در جهان دیگر میز پذیرش ندارند و متقاضی هر کاری که دارد آن را از منزل انجام می دهد و در هتل همه چیز برای او آماده است.

صنعت IT صنعتی است که اگر کسی دستش را به آن نگیرد جا می ماند. بالغ بر 80 درصد کار هتلداری و صنعت گردشگری به صورت مجازی انجام می شود ولی ایران هنوز حتی شعار و لوگو ندارد.

وی گفت: در گردشگری کمتر کارآفرینی انجام می شود. کارآفرینی خود به خود در صنایعی که دچار بحران است بسیار بهتر انجام می گیرد. یکی از ویژگی های کارآفرینی این است که کارآفرینی دانشی نیست که در دانشگاه ها بتوان آن را یاد گرفت. شاید در جوانی کارآفرینان دست به کارهایی بزنند که با توجه به سن و سال آن ها ممکن است غیرمعمول به نظر برسد. وقتی که موضوع را بررسی می کنیم، می بینیم که معمولا کسانی که کارآفرین هستند، ثروتمند نیستند.

ایرانپور ادامه داد: تبلیغات در کارآفرینی بسیار مهم است. مهمان راضی بهترین تبلیغ برای گردشگری است. کارآفرین نباید منتظر باشد مورد تائید دیگران قرار گیرد. خوب است که تجربیات دیگران را مدنظر قرار دهد. سرمایه گذارانی که از کارآفرینان حمایت می کنند کمتر به این امر روی می آورند. سرمایه گذاران اصولا دوست دارند در کارهای کم ریسک سرمایه گذاری انجام دهند. بنابراین کمتر پیش می آید که آنها در کار کارآفرین دخالت داشته باشند.

ایرانپور ادامه داد: یکی از موضوعات در گردشگری این است که کارآفرینی در گردشگری کمتر انجام می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1