اسباب کشی اجباری برای صنایع دستی!

4 ژانویه 2017 - 14:00 dsfr.ir/91256

اسباب کشی اجباری برای صنایع دستی!
خبرگزاری برنا
بیست و پنجمین نمایشگاه فرش دستباف ایران

معاونت صنایع دستی استان #تهران از خیابان #ویلا به خیابان #ولنجک منتقل می شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران تصمیم گرفته معاونت صنایع دستی این استان را که به تازگی معاون جدید آن منصوب شده است، به ولنجک منتقل کند. این موضوع موجب نارضایتی گروهی از هنرمندان صنایع دستی شده است.

برخی هنرمندان معتقدند، این گونه جا به جایی ها موجب کارآیی نداشتن معاونت صنایع دستی استان تهران می شود. ساختمان خیابان ویلا از اول متعلق به صنایع دستی بوده و در این خیابان، فروشندگان صنایع دستی زیادی فعالیت می کنند، این که تصمیم گرفته اند این معاونت را به جای دیگری منتقل کنند، ظلمی است که در حق این هنر صنعت می شود. از طرفی به دلیل مسافت زیاد، دسترسی هنرمندان به معاونت صنایع دستی مشکل خواهد شد.

متأسفانه صنایع دستی در دوران گذشته نیز چنین جا به جایی هایی را تجربه کرده و به همین دلیل، آسیب هایی را دیده است؛ در زمان مدیریت تهمینه دانیالی در معاونت صنایع دستی کشور، در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، معاونت صنایع دستی کشور به اصفهان منتقل شد و پس از آن که کارشناسان و هنرمندان تاوان بسیاری برای این بی تدبیری دادند، این معاونت دوباره به تهران بازگشت.

حالا بعد از سال ها، رجبعلی خسروآبادی - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران - با جا به جایی معاونت صنایع دستی تهران می خواهد به گونه ای دیگر، آن تجربه را تکرار کند.

دبیر شورای عالی تشکل های صنایع دستی کشور - حسین بختیاری - نیز ضمن اعتراض به این تصمیم، به رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نامه نوشت و از این جا به جایی با عنوان «اقدام غیرکارشناسانه» یاد کرد و خواست دستور توقف این جابه جایی صادر شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1