افزایش اقامتگاه های بوم گردی استان خراسان جنوبی

4 ژانویه 2017 - 13:30 dsfr.ir/s96vl

افزایش اقامتگاه های بوم گردی استان خراسان جنوبی
اقامتگاه بوم گردی حلوان
اقامتگاه بوم گردی حلوان طبس

معاون #گردشگری، سرمایه گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث فرهنگی استان از افزایش اقامتگاه های بوم گردی #خراسان #جنوبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی؛ مرتضی عربی گفت: اقامتگاه بوم گردی جایی است که انتقال حس ایرانی زیستن و تجربه زندگی ایرانی با اقلیم ها و فرهنگ های مختلف، گردشگر را به سمت خود می کشاند و گردشگر با مهمان نوازی و مهرورزی ایرانی آشنا می شود.

وی بیان داشت: در راستای اهداف و مأموریت های سازمان به منظور توسعه و حمایت از گردشگری پایدار، طبیعت گردی، ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستائیان تاکنون تعداد 71 نفر متقاضی برای استفاده از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به منظور راه اندازی و تجهیز اقامتگاه های بوم گردی و یا تجهیز دفاتر خدمات مسافرتی به تجهیزات طبیعت گردی به بانکهای عامل استان معرفی شده اند.

عربی ادامه داد: از این تعداد تاکنون 19 مورد موفق به دریافت تسهیلات شده اند و در حال حاضر پروانه بهره برداری 5 واحد اقامتگاه بوم گردی در شهرستان طبس صادر شده و پیش بینی می شود تا پایان سال 95 این تعداد به 10 مورد در کل استان خراسان جنوبی برسد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1