25 فوریه 2020 - 15:49

افزایش اقامتگاه های بوم گردی استان خراسان جنوبی

4 ژانویه 2017 - 13:30 dsfr.ir/s96vl

افزایش اقامتگاه های بوم گردی استان خراسان جنوبی
اقامتگاه بوم گردی حلوان
اقامتگاه بوم گردی حلوان طبس

معاون #گردشگری، سرمایه گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث فرهنگی استان از افزایش اقامتگاه های بوم گردی #خراسان #جنوبی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی؛ مرتضی عربی گفت: اقامتگاه بوم گردی جایی است که انتقال حس ایرانی زیستن و تجربه زندگی ایرانی با اقلیم ها و فرهنگ های مختلف، گردشگر را به سمت خود می کشاند و گردشگر با مهمان نوازی و مهرورزی ایرانی آشنا می شود.

وی بیان داشت: در راستای اهداف و مأموریت های سازمان به منظور توسعه و حمایت از گردشگری پایدار، طبیعت گردی، ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستائیان تاکنون تعداد 71 نفر متقاضی برای استفاده از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به منظور راه اندازی و تجهیز اقامتگاه های بوم گردی و یا تجهیز دفاتر خدمات مسافرتی به تجهیزات طبیعت گردی به بانکهای عامل استان معرفی شده اند.

عربی ادامه داد: از این تعداد تاکنون 19 مورد موفق به دریافت تسهیلات شده اند و در حال حاضر پروانه بهره برداری 5 واحد اقامتگاه بوم گردی در شهرستان طبس صادر شده و پیش بینی می شود تا پایان سال 95 این تعداد به 10 مورد در کل استان خراسان جنوبی برسد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1