2 ژوئن 2020 - 03:26
معاون گردشگری تهران خبر داد:

پرونده "خانه های غیرمجاز چینی ها" به جریان افتاد

4 ژانویه 2017 - 10:00 dsfr.ir/t85fo

پرونده "خانه های غیرمجاز چینی ها" به جریان افتاد
فانوس نیوز
گردشگران چینی در ایران

معاون گردشگری استان تهران از ارجاع پرونده خانه های غیرمجاز چینی ها به کمیسیون ارتقاء گردشگران خارجی برای تصمیم گیری نهایی و فوری خبر داد.

خانه هایی که «علی رفیعی» موضوعش را با ایسنا در میان گذاشته، در اصل اقامتگاه های کارگران و دانشجویان رشته های زبان فارسی و دروس قرآنی چین است که در اختیار دیگر هموطنان شان قرار داده می شود، گردشگران و تاجرانی چینی که به ایران سفر می کنند و در خانه هایی که از هیچ مرکزی مجوز رسمی ندارند، اقامت می کنند.

به گفته یکی از راهنمایان ایرانیِ چینی زبان، تا به حال 10 واحد از این خانه ها فقط در شهر تهران شناسایی شده است.

در این میان خانه های دیگری هم شناسایی شده اند که ظاهرشان مسکونی، اما کاربری اصلی شان هتل است. اقامتگاه های غیرمجازی که توسط چینی های مقیم ایران و دور از چشم دیگران اداره می شود.

آن طور که معاون گردشگری استان تهران قبلا گفته بود، این پرونده تا به حال در سه جلسه کمیسیون ارتقاء امنیت گردشگران خارجی و مقاصد گردشگری استان تهران، بررسی شده و نشانی تعدادی از آنها هم در کارگاه آشنایی با ویژگی ها و فرصت های بازار گردشگری چین، فاش شده است، یعنی خیلی راحت می شود سراغ شان رفت.

رفیعی می گوید: اطلاعات تمام این اماکن شناسایی و به صورت مستدل و مستند جمع آوری شده است.

حالا خیلی ها مخصوصا آنهایی که به خاطر نفوذ اتباع چینی مقیم ایران، کسب و کارشان در صنعت گردشگری به خطر افتاده، این کار چینی ها را نوعی کلاهبرداری و یا نفوذ مافیا به صنعت گردشگری ایران تلقی می کنند.

معاون گردشگری استان تهران که از ماه ها قبل در حال پیگیری این جریان است، می گوید: پرونده خانه های غیرمجاز گردشگران چینی برای تصمیم گیری نهایی به کمیسیون ارتقاء امنیت گردشگران خارجی استان تهران ارسال شده و ان شاءالله با قید "فوریت"، بررسی و تعیین تکلیف خواهد شد.

او در پاسخ به این پرسش که تا زمان تعیین تکلیف در کمیسیون ارتقاء امنیت گردشگران، این خانه ها همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند؟ اظهار کرد: این اماکن درحال بررسی نهادهای نظارتی است، به محض دریافت گزارش، اقدامات قانونی انجام می شود.

معاون گردشگری تهران پیشتر نیز گفته بود: قانون برای ما مشخص کرده اتباع خارجی که به عنوان گردشگر یا حتی مهمان به ایران سفر می کنند، باید در چه اماکنی اقامت داشته باشند و چگونه پذیرایی شوند. براساس این قوانین تنها اماکنی که از سایر دستگاه های ذیربط مثل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مجوز گرفته باشند می توانند خدمات اقامتی بدهند. غیر از این، اقامت در سایر اقامتگاه ها، غیرمجاز تلقی می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه ها

  • ناصر مباشر 7 ژانویه 2017 - 22:23

    عدم وجود برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی برای اقامت گردشگران خارجی وجود دلالها در استانهای مرکزی مثل تهران ومرزی مانند خوزستان بی سامانی در اعطای درجه با همان ستاره به هتلها باعث بالا رفتنه قیمت هتل میشود که‌ همین یک دلیل از میان صدها مشکل میتواند کفایت نماید این اوضاع نابسامان را صنعت گردشگری کشور ما بدلیل عدم اولویت سطح اول که دلیل آن عدم وجود ساختار مناسب اداری وسازمانی هست سازمان میراث‌فرهنگی صنایع دستی‌ وگردشگری آنقدر گسترده هست چه با سردر گمی مواجه شده دلیل آن ادغامهای یک شبه گردشگری با میراث فرهنگی و صنایع دستی میباشد علارغم وجود پتانسیل‌های عظیم جاذب گردشگر در زمینه هاب متعدد فرهنگی ،طبیعی،مرفولوژی،تاریخی ،اجتماعی ،قرار گرفتن در لیست پنج کشور نخست دارای جاذبه وارجح ترین مقصد گردشگری باکیفیت وارزان در دنیا اما باتمام اشتغالزایی چه دارد دولت محترم متاسفانه در سطح ستادی واستانی شآیسته سالاری را نادیده گرفته ومدیران نالایق که نه تخصصی دارند و نه دلسوز باعث خروج ارز نابسامانی را در این حوزه درآمد را در کشور لوس مینمایند توریسم صنعتی عظیم است مهم میتواند موتور متحرکه اقتصادی پایدار را رغم بزند ارادتمند ناصر مباشر کارشناس ارشد اکوتوریسم‌ وکارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی گردشگری

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1