چشم انداز 50 میلیارد دلاری گردشگری تایلند در 2017

3 ژانویه 2017 - 15:50 dsfr.ir/lh3g1

چشم انداز 50 میلیارد دلاری گردشگری تایلند در 2017
touristexpedition.com
رودخانه Chao Phraya تایلند

پیش بینی می شود درآمدهای حاصل از #گردشگری #تایلند در سال 2017 به رقمی نزدیک به 50 میلیارد #دلار برسد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، وزارت گردشگری و ورزش کشور تایلند اعلام کرد هدف آنها در سال جدید میلادی رساندن درآمد صنعت گردشگری به 1.78 تریلیون بات (واحد پول تایلند) معادل حدود 50 میلیارد دلار است که در مقایسه با آمار سال گذشته میلادی با رشد 8.2 درصدی همراه خواهد بود.

همچنین بر این اساس قرار است بیش از 32.8 میلیارد دلار از درآمدهای گردشگری تایلند از محل گردشگران خارجی تامین شود که در این صورت با رشد 8.5 درصدی در مقایسه با آمار مشابه در سال 2016 همراه می شود.

همچنین بر اساس اعلام وزارت گردشگری تایلند، برآورد درآمدهای گردشگری این کشور در سال 2017 در مقایسه با پیش بینی اولیه افزایش داشته است، چرا که تایلند امیدوار است امسال گردشگران خارجی بیشتری از کشورهای کامبوج، لائوس، میانمار و ویتام جذب کند.

علاوه بر این، بهبود شرایط اقتصادی کشورهای عوض «آ.سه .آن» نیز به نفع گردشگری خواهد بود؛ چرا که تایلند در تلاش است در سال جدید بیش از 3.25 میلیون گردشگر از بازار کشورهای کامبوج، لائوس، میانمار و ویتنام جذب کند که در صورت محقق شدن با رشد 17.4 درصدی نسبت به سال گذشته همراه خواهد بود.

«کوبکارت واتاناورانگول»، وزیر گردشگری و ورزش تایلند گفت: در سال 2017 تمرکز ما بر روی گردشگران اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) و کشورهای اروپایی برای افزایش درآمدهای صنعت توریسم است که این اقدام احتمالا می تواند کاهش شمار گردشگران چینی را جبران کند.

وی ادامه داد: شمار گردشگران اروپایی در تایلند رو به افزایش است و بسیاری از این گردشگران درحال تغییر مسیر خود از ترکیه به سمت تایلند هستند، چرا که ترکیه در چند سال اخیر درگیر مسائل تروریستی و ناامنی های فراوانی بوده است. این کشورها ظرفیت های فروانی دارند و می توانند تایلند را به اهداف گردشگری خود در سال 2017 برسانند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 15 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1