29 فوریه 2020 - 13:24

تاکید آیت الله نوری همدانی بر فراهم کردن زمینه ورود گردشگران

3 ژانویه 2017 - 11:00 dsfr.ir/9t5uq

تاکید آیت الله نوری همدانی بر فراهم کردن زمینه ورود گردشگران
visitqom.ir
کاروانسرای عباسی و اقامتگاه بومگردی پاسنگان در قم

مردم کشور ما بامحبت هستند و در همین راستا باید زمینه حضور گردشگران را فراهم ساخت تا مردم دیگر کشورها از نزدیک با فرهنگ ما آشنا شوند.

"آیت الله حسین نوری همدانی"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان قم، آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم و اعضای کنگره استانی تاریخ معماری و شهرسازی، با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورها از صنعت گردشگری کسب درآمد می کنند، تصریح کرد: «این کشورها بیش از درآمد نفت ما، از این صنعت استفاده می کنند. در همین راستا باید از ظرفیت آثار تاریخی و معماری اسلامی و ایرانی بهره ببریم و به این صنعت ورود پیدا کنیم.»

نوری همدانی همچنین ضمن تاکید بر لزوم محافظت بناهای تاریخی خاطرنشان کرد: «باید سرمایه گذاران را در حوزه های مختلف از جمله حفظ بناهای تاریخی و ایجاد معماری اسلامی و ایرانی که بزرگی قدرت اسلام را نشان می دهد، جذب کرد.»

این مرجع تقلید، به اهتمام اسلام در ساخت بناهای باشکوه اشاره کرد و گفت: «اسلام به عمران و آبادی توجه ویژه ای داشته است و در دوره های مختلف تاریخی، مسلمانان گام های بزرگی در ساخت امامزادگان و مساجد با معماری اسلامی برداشته اند. از این رو باید حفظ و ایجاد بناهای اسلامی فرهنگ سازی شود.» وی افزود: «آثاری از گذشتگان به یادگار مانده است که قدرت اسلام را متجلی می کند. شهر مقدس قم نیز با آثاری از جمله تیمچه بازار و حرم حضرت معصومه (س) جایگاه ویژه ای در معماری اسلامی دارد.»

نوری همدانی با بیان اینکه تعدادی کاروانسراها در استان قم وجود دارد، تاکید کرد: «باید تابلوهایی برای معرفی این مکان های تاریخی نصب شود تا با فرهنگ سازی شاهد حفظ این آثار باشیم.» این مرجع تقلید همچنین با بیان اینکه باید با دشمنان اسلام باقدرت برخورد کنیم، گفت: «دشمنان اسلام عادت به سلطه گری و زیاده خواهی دارند و نباید با دشمنان سازش کرد.»

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1