29 فوریه 2020 - 12:26

بازگشت گردشگران روس به مصر پس از یک سال

2 ژانویه 2017 - 15:00 dsfr.ir/sm7q9

بازگشت گردشگران روس به مصر پس از یک سال
کجارو
اهرام ثلاثه مصر

مقامات وزارت #گردشگری #مصر پیش بینی کردند تورهای گردشگری روس پس از یک سال وقفه از ماه ژانویه مجددا به مصر بیایند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از دیلی نیوز، مقامات گردشگری مصر در حالی از بازگشت قریب الوقوع توریست های روس به این کشور از سال جدید میلادی خبر داده اند که از 31 اکتبر 2015 میلادی و با انفجار هواپیمای مسافربری ایرباس 321 روسیه که به کشته شدن 224 مسافر و خدمه بر فراز صحرای سینا انجامید به دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تمامی پروزاها و تورهای مسافرتی به مصر متوقف شده بود.

این حادثه موجب شد روسیه - مهم ترین مشتری گردشگری مصر - تمام پروازهای خود را به مقصد مصر لغو کند و بریتانیا نیز پروازهایش به مقصد شرم الشیخ را به حالت تعلیق درآورد و به همین دلیل درآمدهای گردشگری مصر در سال مالی 2015-2016 با 50 کاهش به 3.77 میلیارد دلار نزول پیدا کرد.

«ماکسیم ساکالوف»، وزیر حمل و نقل روسیه نیز هفته گذشته اعلام کرد که پروازها از روسیه به مقصد قاهره می تواند از ژانویه 2017 آغاز شود. وی همچنین در گفتگو با «راشا تودی» گفت که تصمیم نهایی در این باره بر عهده رهبران روسیه است.

«ساکالوف» همچنین عنوان کرد که مصر از متخصصان روس برای بازدید و بررسی فرودگاه بین المللی قاهره دعوت کرده است.

کمپانی مادر خطوط هوایی مصر پروژه استفاده از سیستم ثبت اطلاعات فردی بیومتریک در فرودگاه های غردقه و شرم الشیخ را کلید زده که این تجهیزات به زودی نصب خواهند شد و ورود و خروج همه کارکنان فرودگاه را ثبت و موقعیت آن ها را نیز در داخل فرودگاه ردیابی می کند.

بر اساس اعلام یک منبع در وزارت حمل و نقل هوایی مصر، یک نماینده عالی رتبه روس هفته گذشته برای بررسی تمهیدات امنیتی به فرودگاه بین المللی قاهره رفته است. این مقام روسی قرار است با مسئولان وزارت حمل و نقل هوایی مصر دیدار و از ترمینال جدید 2 نیز دیدن کند.

این منبع خبری همچنین توضیح می دهد که تمام فرودگاه های مصر از سال گذشته اقدامات امنیتی مورد درخواست فرستاده های روسی را رعایت می کنند و این اولین قدم در از سرگیری پروازهای به شرم الشیخ و غردقه است.

همچنین فرودگاها درحال حاضر مجهز به آخرین تجهیزات اسکن اشعه ایکس شده اند و مدت زمان ذخیره اطلاعات در دوربین های نظارتی هم به 30 روز افزایش یافته است.

کمیته بازرسی روسیه از مصری ها خواسته برای بررسی ورود و خروج کارکنان فرودگاهی از سیستم تائید اثرانگشت استفاده کند و هویت افرادی را که در بخش گمرک و باندهای پروازی کار می کنند را نیز بررسی کند.

وزیر حمل و نقل هوایی مصر پیش از این نیز اعلام کرده بود که دولت 42 میلیون دلار جهت توسعه تمهیدات امنیتی و آموزش در فرودگاه های مصر هزینه کرده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 14 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1