16 اکتبر 2019 - 00:29

شرایط اعزام نیروی کار به کشور ایرلند اعلام شد

2 ژانویه 2017 - 14:30 dsfr.ir/tl3ud

شرایط اعزام نیروی کار به کشور ایرلند اعلام شد
هنرستان هما سعادت
هفتمین جشنواره غذاهای لذیذ در هنرستان هتلداری و جهانگردی هما

رییس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران شرایط متقاضیان اعزام به کشور ایرلند را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کرباسی ضمن تشریح مفاد این سند همکاری که در دوم مهرماه سال جاری بین بخش خصوصی دو کشور در محل سفارت کشورمان در دوبلین ایرلند امضا شد، افزود: افراد واجد شرایط و متقاضی اعزام پس از ورود به ایرلند و گذراندن دوره های آموزش زبان و فراگرفتن حرفه های آشپزی و هتلداری و زیرمجموعه این رشته ها در بازار کار ایرلند مشغول به کار خواهند شد.

رییس هیات مدیره انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران (اصکابا) افزود: نیروهای اعزامی پس از پایان مرحله اول و در صورت رضایت کارفرما می توانند ضمن تمدید قرارداد جدید خود در بازار کار این کشور مشغول به کار باشند.

کرباسی صنعت گردشگری و اقتصاد قوی کشور ایرلند را مهم ترین شاخصه های آن دانست که نیروهای خارجی شاغل در آن می توانند پس از مراجعت به کشور خود و با توجه به دورهای آموزش فرا گرفته و اشتغال در کشور ایرلند ضمن انتقال تجربه خود به راحتی جذب بازار کار داخلی شوند.

کرباسی شرایط اولیه متقاضیان اعزام به کشور ایرلند را حداکثر سن 40 سال تمام، آشنا به مکالمه زبان انگلیسی و ارایه مدرک زبان تا هنگام اعزام، آشنا به یکی از مهارت های هتلداری و آشپزی و زیر شاخه های مرتبط و ارایه مدارک فنی و حرفه ای و یا سابقه کار مرتبط مورد تائید عنوان کرد.

این مقام مسوول گفت: متقاضیان واجد شرایط جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس وب سایت انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران به نشانی www.scaba.ir مراجعه کنند.

رییس هیات مدیره اصکابا یکی دیگر از اقدام هایی که به طور جدی در دستور کار قرار دارد، الحاق و پیوستن انجمن به کنفدراسیون کاریابی های جهان citt است که با تحقق آن به طور قطع می توان به توسعه و رشد صنعت اعزام نیرو امیدوار بود. وی حمایت و پیگیری های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را خواستار شد.

کرباسی در پایان افزود: با تشکیل تیمی در انجمن و بهره مندی از تجارب کارشناسان این بخش، به دنبال مذاکره با کشورهای دیگر نیروپذیر در دنیا همچون آلمان، استرالیا و ... هستیم تا بتوانیم با کسب توافق آنها در بازار کار این کشورها با حضور نیروهای کار ایرانی، به ویژه نیروهای کار فنی و مهندسی و شاخه های فنی و حرفه ای نقش آفرینی کنیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
17 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1