2 ژوئن 2020 - 00:23
در دیدار هیات فرانسوی با بهشتی مطرح شد

ضرورت توجه به امکانات مورد نیاز معلولان در موزه ها

2 ژانویه 2017 - 14:20 dsfr.ir/7q02a

ضرورت توجه به امکانات مورد نیاز معلولان در موزه ها
پژوهشگاه میراث فرهنگی
نشست ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با نمایندگان دانشگاه کاتولیک «دو لست» فرانسه

هیاتی از فرانسه در دیدار با رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، بر ضرورت توجه به امکانات مورد نیاز معلولان در موزه ها تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، نشست ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با نمایندگان دانشگاه کاتولیک «دو لست» فرانسه در محل پژوهشگاه برگزار شد.

در این دیدار «پی یر گدیه»، استاد دانشگاه "دو لست" در سخنانی به چالش های پیش روی دانشگاه های جهان اشاره کرد و گفت: امروزه بیش از هر چیزی استقلال دانشگاه ها، به عنوان مراجع علمی معتبر رو به افول است و علم در حال شقه شقه شدن است.

او تاکید کرد: اکنون زمان گفتگو، همنوایی، همکاری و همیاری دانشگاه ها و پژوهشگاه ها در سراسر جهان است تا بتوانند نقش اجتماعی و فرهنگی خود را به نحو احسن انجام دهند.

«ژیلم براشه»، دانشجوی رشته مدیریت موزه داری به اهمیت وجود امکانات ویژه برای معلولان در موزه ها اشاره کرد و اظهار داشت: در طراحی موزه های جدید حتما باید به وجود امکانات ویژه معلولان توجه کرد و برای موزه های قدیمی هم باید تمهیداتی را که برای سازه موزه خطرناک نباشد انجام داد.

حمیده چوبک، رئیس پژوهشکده باستان شناسی در این دیدار با اعلام آمادگی برای همکاری در زمینه های تاریخی و علمی و پژوهشی با دانشگاه "دو لست"، به همکاری های گسترده این پژوهشکده با محافل داخلی و خارجی و انعقاد تفاهمنامه هایی با دانشگاه های ایرانی و بین المللی اشاره کرد.

او در ادامه به سابقه علمی 80 ساله پژوهشکده باستان شناسی اشاره کرد و افزود: این پژوهشکده یکی از مهم ترین مراکز علمی جهان است که فعالیت های باستان شناسی را در ایران مدیریت می کند.

چوبک موضوع باستان شناسی را وابسته به رشته های مختلف دانست و اظهار داشت: باستان شناسی، رشته ای فرافرهنگی و میان دانشی است و تخصص های مختلفی را در بر می گیرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1