15 اکتبر 2019 - 07:23

تاثیر ناامنی جهانی بر صنعت هتلداری

2 ژانویه 2017 - 10:30 dsfr.ir/1v2sf

تاثیر ناامنی جهانی بر صنعت هتلداری
aljazeera.com
ناامنی ترکیه و حضور پلیس در اماکن گردشگری

هتل ها که زمانی #امنیت یکی از ارکان فلسفه وجودی شان بود امروز دیگر چندان امن نیستند.

حملات تروریستی جدای از ایجاد وحشت و از بین بردن امنیت عمومی جامعه، ضربات جبران ناپذیری را بر اقتصاد هر کشور یا منطقه وارد می کنند. در این میان یکی از ضربه پذیرترین بخش ها صنعت هتلداری است. با تکرار شدن چندین و چند باره حملات تروریستی در مراکز اقامتی در نقاط مختلف جهان هتل ها دیگر وجهه خود به عنوان یکی از اماکن عمومی با ضریب امنیت بالا را از دست داده اند.

برخلاف جریان همیشگی که مشکلات و رکود اقتصادی، کسب و کارهای کوچک را از بین می برد و شرکت های چند ملیتی شامل کم ترین میزان آسیب می شدند، زیان کنندگان اصلی در آسیب های وارده ناشی از ناامنی های جهانی این بار هتل های بزرگ و زنجیره ای هستند. هتل هایی که روزگاری با قرار داشتن در مراکز شهرهای بزرگ و پایتخت ها افتخار میزبانی افراد مشهور سیاسی، اقتصادی و هنری را در کارنامه داشتند، این روزها به سبب ناامنی های ایجاد شده در آستانه رکود قرار دارند.

پس از حملات تروریستی چند ماه پیش که در پاریس روی داد در یک نظرسنجی که در هتل های این شهر و از گردشگران صورت گرفت 86 درصد معتقد بودند که این حملات چهره پاریس را به عنوان یک مقصد توریستی خدشه دار کرده است.

مدیران هتل های پایتخت فرانسه از لغو رزروهای بسیاری از میهمانان شان خبر دادند که برخی از آنها مربوط به چند ماه آینده بود. تمامی این مشکلات با وجودی است که فرانسه سالیان سال به عنوان مقصد نخست گردشگران در جهان شناخته می شد. وقتی صنعت هتلداری کشوری با چنین سابقه و پیشینه قوی دچار چالش و بحران شده است کشورهای ضعیف تر در صورت بروز حملات تروریستی در چه وضعیتی قرار خواهند گرفت؟

هند کشوری بود که گرچه از لحاظ گردشگری به پای مقاصد نخست دنیا نمی رسید اما توانسته بود از درآمدهای حاصل از این صنعت پرسود به خوبی بهره برداری کند. حملات چند ساله گذشته ضربات کشنده ای بر پیکر هتلداری این کشور نیز وارد کرد. و حالا ترکیه، کشوری که در طی یک دوره تقریبا ده ساله توانست به صورت جهشی در حوزه گردشگری و البته هتلداری به رشد بی سابقه ای دست یابد. حال حملات تروریستی گاه و بی گاه و مشکلات داخلی چه بر سر این کشور نوپا در حوزه هتلداری خواهد آورد. از طرف دیگر مسافران نیز سرگردان شده اند و نمی دانند در طول سفرهایشان که گاه نه تفریحی که کاری و آموزشی است باید در کجا اقامت کنند تا از آسیب ها و حملات احتمالی جان سالم به در ببرند.

هتل ها که زمانی امنیت یکی از ارکان فلسفه وجودی شان بود امروز دیگر چندان امن نیستند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1