1 ژوئن 2020 - 02:27

آخرین وضعیت درخواست های جدید برای تاسیس شرکت هواپیمایی

1 ژانویه 2017 - 11:30 dsfr.ir/641hn

آخرین وضعیت درخواست های جدید برای تاسیس شرکت هواپیمایی
chn.ir
فرودگاه بین المللی مهرآباد

سازمان هواپیمایی کشوری در طول ماه های گذشته درخواست های آغاز به کار ایرلاین های جدید را بررسی و به برخی مجوز رسمی فعالیت داده است.

"رییس سازمان هواپیمایی کشوری"

رییس سازمان هواپیمایی کشوری، در این باره اظهار کرد: با توجه به بهبود نسبی جایگاه صنعت هوایی ایران پس از اجرایی شدن توافق هسته ای، سرمایه گذاران جدیدی در طول ماه های گذشته درخواست های رسمی را برای تاسیس ایرلاین های جدید به سازمان هواپیمایی کشوری ارائه کرده اند.

به گفته علی عابدزاده، این سازمان با بررسی دقیق این درخواست ها و سنجش شرایط آن ها با توجه به دستور العمل های موجود، نسبت به آغاز به کار آن ها تصمیم گیری کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در ماه های گذشته بین پنج تا شش ایرلاین مجوزهای ابتدایی برای آغاز به کار را دریافت کرده اند، گفت: این شرکت ها با دریافت مجوز، اقدامات ابتدایی خود برای تامین سرمایه لازم و خرید و وارد کردن هواپیماهای جدید به شبکه هوایی کشور را آغاز کرده اند که نتیجه اقدامات آن ها در آینده نزدیک مشخص خواهد شد.

عابدزاده درباره احتمال صدور مجوز جدید نیز گفت: پس از مجوزهایی که سازمان هواپیمایی در ماه های قبل صادر کرده، شرایط در حال ارزیابی است تا آغاز به کار این شرکت ها کلید بخورد، طبق ضوابط و قوانین موجود، سازمان درخواست های رسمی را بررسی خواهد کرد و درصورت فراهم بودن شرایط به سرمایه گذاران اجازه فعالیت در این حوزه داده خواهد شد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: طبق دستورالعمل های ارائه شده، چه ایرلاین های جدید و چه شرکت هایی که از گذشته در این حوزه فعالیت می کنند، باید به کف کفایت سرمایه برسند و شرایط ناوگان خود را نیز با استانداردهای در نظر گرفته شده هماهنگ کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1