2 ژوئن 2020 - 02:58

ژاپن، مهم ترین مقصد گردشگری درمانی دنیا

1 ژانویه 2017 - 10:00 dsfr.ir/tz4tm

ژاپن، مهم ترین مقصد گردشگری درمانی دنیا
specialistejapon.fr
توریسم پزشکی

#گردشگران #چینی در سال 2016 میلادی، 500 درصد بیشتر از سال گذشته برای #گردشگری #درمانی اقدام کرده اند.

به گزارش «جینگ دیلی»، در جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی وب سایت «Ctrip» که پیشگام بازار آنلاین سفر و گردشگری چین است، در سال 2016 میلادی چینی ها در مجموع 500 هزار سفر با هدف دریافت خدمات درمانی و پزشکی انجام دادند که در مقایسه با سال گذشته نشان از رشد 500 درصدی دارد.

بر اساس این گزارش، گردشگری درمانی چهارمین حوزه مورد علاقه گردشگران چینی برای سفر است و این بخش از صنعت گردشگری چین بیشترین رشد را در یک سال اخیر تجربه کرده است.

گردشگری درمانی حوزه ای بسیار سودآور برای مقاصد گردشگری در چین نیز بوده، بطوری که هر گردشگر به طور متوسط 50 هزار یوان چین معادل 7194 دلار برای دریافت خدمات پزشکی پرداخت کرده، این در حالی است که گردشگران چینی در سفر به اروپا به طور متوسط 26 هزار یوان (3741 دلار) و در سفر به مقاصد آسیایی 18 هزار یوان (2590 دلار) هزینه می کنند.

به عبارت دیگر تنها نوع سفری که در آن گردشگران متوسط هزینه بیشتری نسبت به سفر درمانی چینی ها دارند، سفر به مناطق قطبی است.

چک آپ های پزشکی متداول هدف اصلی گردشگران درمانی چینی در سال 2016 بوده و بیش از 50 درصد از اهداف سفرهای پزشکی در این کشور را به خود اختصاص می دهد. دیگر خدماتی که گردشگرانِ متمول دریافت می کنند شامل جراحی پلاستیک است که از این حیث کره جنوبی بیشترین شمار گردشگر را دارد و آمریکا نیز بیشتر پذیرای گردشگران درمانی برای ارائه خدمات پیشرفته چون تست های ژنتیکی است.

در میان چینی ها خدمات مراقبت پزشکی مهمترین دغدغه است و در میان قشر ثروتمند این کشور سهم بیشتری حتی درمقایسه با خرید و سفر را به خود اختصاص می دهد.

ژاپن همچنان در صدر کشورهای ارائه دهنده خدمات گردشگری درمانی است و پس از آن کشورهای کره جنوبی، آمریکا، تایوان، آلمان، سنگاپور، مالزی، سوئیس، تایلند و هند قرار دارند. ژاپن از پیشگامان در عرصه گردشگری درمانی است و اولین کشوری است که در سال 2011 ویزای ویژه درمان را صادر کرد و گردشگران چینی مهم ترین مشتریان آن ها هستد.

شهرهای پکن، شانگهای، شنزن به همراه تیانجن و هانگژو مهم ترین مقاصد گردشگری پزشکی در چین هستند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1