28 فوریه 2020 - 12:23
رحمانی موحد:

آمارهای گردشگری "صحیح" و "دقیق" است

1 ژانویه 2017 - 09:00 dsfr.ir/ns2au

آمارهای گردشگری "صحیح" و "دقیق" است
میراث آریا
مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی

ما این ادعا را داریم که آمارهای #گردشگری و #سفر، صحت و دقت بالایی دارند.

"معاون گردشگری"

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مرتضی رحمانی موحد در نخستین جلسه ستاد خدمات سفر نوروز 96 در استان خوزستان، اظهار کرد: ستاد خدمات سفر که در شرایط کنونی در حال فعالیت است، نتیجه آسیب شناسی ستاد تسهیلات نوروزی قبلی است.

وی افزود: در ستاد تسهیلات نوروزی مشکلات زیادی وجود داشت، از جمله مقطعی بودن ستاد، نداشتن پشتوانه حقوقی و انفکاک استان ها از مرکز در بخش سامان دهی سفر که این مشکلات به طور کامل در ستاد اجرایی خدمات سفر برطرف شده است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین اظهار کرد: در بخش آماردهی با اصلاح شاخص ها و تجمیع مراکز آماردهی توانستیم وحدت رویه و مرکزیتی در این زمینه ایجاد کنیم والان همه آمارها در یک مرکز و سایت، پایش و سپس اعلام می شود.

وی افزود: بی شک برنامه ریزی باید بر پایه آمارهای شفاف و صحیح باشد و به این دلیل می توانیم ادعا کنیم در شرایط کنونی، آمارها در حوزه گردشگری و سفر، صحت و دقت بالایی دارد.

رحمانی موحد گفت: در حال حاضر در ماه های کم سفر، آمارها به صورت ماهانه و در ماه های پر سفر آمارها به صورت روزانه پایش و اعلام می شود.

وی در ادامه درباره تجربه سه ساله ستاد اجرایی خدمات سفر در کشور، یادآور شد: برنامه ریزی ها و دستورالعمل های موجود در سه سال گذشته موفقیت های زیادی در بخش سفر کشور را رقم زده و این موفقیت تنها با کمک مدیران با تجربه در استان ها میسر بوده و اجرایی شده است.

معاون گردشگری همچنین با اشاره به آمارهای پایش شده از یکم فروردین 95 تاکنون، گفت: خوزستان دارای رکوردی بسیار خوب در جذب گردشگر است و در بین 10 استان گردشگرپذیر کشور قرار دارد.

او در عین حال اظهار کرد: میزان اقامت در خوزستان با وجود جاذبه های متعدد، بسیار ناچیز است؛ باید کوشید با تعریف برنامه های متنوع در حوزه اسکان و اقامت گردشگران در راستای حمایت از سرمایه گذاران بخش گردشگری گام هایی برداشت.

رحمانی موحد گفت: با وجود مهمانسراها و اقامتگاه های دولتی در خوزستان، مهندسی معکوس در بخش گردشگری اتفاق خواهد افتاد و سرمایه گذاران بخش خصوصی صنعت گردشگری، عملا با زیان انبوه مواجه می شوند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1