6 دسامبر 2019 - 13:52

سرویس بهداشتی، اولویت چین برای توسعه گردشگری

31 دسامبر 2016 - 16:30 dsfr.ir/xn4f7

سرویس بهداشتی، اولویت چین برای توسعه گردشگری
santaihu.com
سرویس بهداشتی در چین

مسئولان #گردشگری #چین از سرمایه گذاری میلیاردی برای #توسعه سرویس های بهداشتی در این کشور در 4 سال آینده خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از نیویورک پُست، دولت چین که به تازگی از طرح تقویت گردشگری در این کشور رونمایی کرده، قصد دارد 290 میلیارد دلار بین سال های 2016 تا 2020 در صنعت گردشگری سرمایه گذاری کند که این به معنای افزایش سالانه 14 درصدی سرمایه گذاری در این بخش مهم است.

شهرهای صنعتی قدیمی و همچنین شهرهای وابسته به منابه طبیعی در شمال چین برای تقویت گردشگری ترغیب می شوند و دولت قول داده در این مناطق پایگاه های ویژه گردشگری ایجاد کند. اخیرا نیز چند شهر که منابع ذغال سنگ آنها تمام شده، معادن را به پارک تبدیل کرده اند.

اما یکی از مهم ترین اولویت های طرح 4 ساله تقویت گردشگری چین، ایجاد انقلابی در سرویس های بهداشتی عمومی در این کشور است که بسیاری از گردشگران نسبت به وضعیت بهداشتی و کمبود آنها اعتراض داشتند و حالا قرار است 100 هزار سرویس بهداشتی در چین طی این بازه زمانی ساخته و یا نوسازی شود.

سرمایه گذاری میلیارد دلاری چین در افزایش و نوسازی سرویس های بهداشتی حاکی از اهمیت این موضوعِ به ظاهر پیش پا افتاده است. سرمایه گذاری در بخش گردشگری چین رشد سالانه 12 درصدی را برای اقتصاد این کشور تا سال 2020 به همراه خواهد داشت و شاهد رشد 10.8 درصدی نسبت به سال گذشته خواهد بود.

مجموع هزینه خدمات گردشگری خریداری شده توسط چین به 1 تریلیون دلار تا سال 2020 خواهد رسید که معادل بیش از 11 درصد رشد در درآمدهای گردشگری این کشور در هر سال است.

همچنین دولت چین پیش بینی کرده که گردشگران داخلی تا سال 2020 سالانه 6.4 میلیارد سفر را به ثبت می رسانند در حالی که در سال 2015 میزان سفرهای داخلی در چین 4 میلیارد سفر بود.

شمار سفرهای گردشگران خارجی نیز سالانه به 150 میلیون سفر خواهد رسیدریال در حالی که سال گذشته این آمار 134 میلیون سفر بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1