16 اکتبر 2019 - 03:55

تبادل فرهنگی و اقتصادی و توسعه توریسم بین ایران و اسپانیا

31 دسامبر 2016 - 14:00 dsfr.ir/5232k

مراسم شب ایرانی در هتل اینترکانتینانتال مادرید با حضور دست اندرکاران صنعت گردشگری ایران و اسپانیا

برای معرفی بهتر جاذبه های #گردشگری #ایران به گردشگران اسپانیایی، «شب ایرانی» در نمایشگاه مشهور #فیتور #مادرید برگزار می شود.

"نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران در اسپانیا"

محمد محمدی راد افزود: هر ساله هشت هزار گردشگر اسپانیایی به ایران می آیند که عمده این افراد از سنین بالا برخوردارند و بیشتر بدنبال دیدن اماکن تاریخی و فرهنگی هستند. قشر جوان اسپانیا کمتر به ایران می آیند چون هنوز روی سرگرمی و تفریح توریست ها در ایران فکری نکرده ایم بخصوص برای جوان تر ها برنامه ای نداریم.

محمدی راد تاکید کرد: در مقابل نزدیک به 40 هزار گردشگر ایرانی هر ساله از اسپانیا دیدن می کنند؛ عمده این گردشگران را خانواده ها در تعطیلات نوروز و فصل تابستان تشکیل می دهند.

محمدی راد گفت: اسپانیا جذابیت های ساحلی، تاریخی و فرهنگی زیادی دارد بویژه در جنوب اسپانیا موسوم به اندلس، اماکن تاریخی مسلمانان را زیاد داریم و برای مردم ایران می تواند جذاب باشد.

عضو هیات مدیره شورای مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا افزود: از دیگر علت های انتخاب اسپانیا به عنوان مقصد، تشابه چهره، تشابهات خلق و خو، خونگرمی و مهربانی مردم اسپانیا با ایرانی ها است. وی تاکید کرد: سعی کردیم در سالهای اخیر ایران را به شکل درست و آنطور که هست به اسپانیایی ها بشناسانیم چون در زمان تحریم ها اطلاعات غلط و تصویر نادرستی را در رسانه ها و اخبار اسپانیا به ایران نسبت می دادند.

محمدی راد گفت: در گذشته اطلاعات مردم اسپانیا درباره ایران در حدی بود که ما را با کشور عراق یا کشورهای عرب زبان تفکیک نمی کردند. برای جذب توریست بیشتر اسپانیایی و معرفی بهتر ایران، در سالهای اخیر حضور نمایشگاهی ایران در آنجا بیشتر شده اما کندی روال انجام کارها در ایران و آماده نبودن کامل زیرساخت ها باعث می شود هنوز نتوانیم از تمام ظرفیت ها به خوبی استفاده کنیم.

نماینده افتخاری اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی کشور در اسپانیا تصریح کرد: امسال تلاش می کنیم در نمایشگاه جهانی گردشگری «فیتور» مادرید، برنامه ویژه ای با نام «شب ایرانی» برگزار کنیم. اگر بتوانیم اسپانسر جذب کنیم برنامه هایی از قبیل موسیقی اصیل ایرانی، اکران فیلم هایی از جذابیت های گردشگری ایران و سخنرانی سفیر و معرفی غذاهای ایرانی از بخش های عمده این برنامه خواهد بود.

محمدی راد گفت: آرزوی ما این است که برای تبادل فرهنگی و اقتصادی و توسعه توریسم بین ایران و اسپانیا در سال 1396 بتوانیم پرواز مستقیم بین تهران و بارسلون یا مادرید برقرار کنیم.

گفتنی است؛ حدود 50 میلیون مسافر خارجی در سال از اسپانیا دیدن می کنند و این کشور یکی از بازارهای پیشرفته و توسعه یافته با بیش از 43 میلیون مصرف کننده است که جزو پنج بازار مهم گردشگری اروپا بعد از انگلستان، آلمان، فرانسه و ایتالیا محسوب می شود.

مقر «زمان جهانی جهانگردی» به عنوان معتبرترین سازمان جهانی در زمینه صنعت گردشگری هم در شهر مادرید اسپانیا قرار دارد.

نمایشگاه بین المللی گردشگری «فیتور» یکی از بزرگ ترین نمایشگاه های توریسم در بازار آمریکای لاتین، اسپانیا، پرتغال، آفریقا، اسپانیا و آسیا به نوعی نقطه مرجع توریسم دنیا بشمار می آید و هر ساله میزبان بیش از 200 هزار بازدیدکننده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1