26 فوریه 2020 - 10:31

برخورد سلیقه ای با آژانس های متخلف متوقف می شود؟

31 دسامبر 2016 - 12:00 dsfr.ir/i47us

برخورد سلیقه ای با آژانس های متخلف متوقف می شود؟
media.mehrnews.com
دفتر خدمات مسافرتی

دستورالعمل «مقررات انضباطی و اجرایی دفاتر خدمات مسافراتی» برای جلوگیری از برخوردهای سلیقه ای هنگام بروز تخلف ابلاغ شد.

"مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری"

ولی تیموری، برخوردهای سلیقه ای در حوزه دفاتر خدمات مسافرتی با "یک نوع تخلف" را رویه ی حاکم در برخی استان های کشور دانست و به ایسنا گفت: شفاف نبودن قوانین و آیین نامه ها سبب بروز برخوردهای سلیقه ای در مواجهه با یک نوع تخلف شده بود. در حالی حکم یک استان برای تخلفی مشخص، اخطار و تذکر بود که در همان استان و یا استانی دیگر برای تخلف مشابه، مجوز تعلیق می شد!

وی افزود: در آیین نامه انضباطی، نوع تخلفات و متعاقب آن برخورد متناسب، طبقه بندی و مشخص شده است و مجری (اداره های میراث فرهنگی و گردشگری استان ها) به منظور پیشگیری از تضییع حقوق فعالان بخش خصوصی گردشگری، به رعایت آن و پرهیز از رفتارهای سلیقه ای "ملزم" شده اند.

تیموری همچنین درباره ابلاغ آیین نامه راهنمایان گردشگری که اواسط سال گذشته برای تصویب به هیات دولت ارائه شد، توضیح داد: این آیین نامه پس از 40 سال اصلاح شد که طبق ماده 7 آن باید دستورالعمل اجرایی برای آن نوشته می شد. این دستورالعمل که شامل جزییاتی درباره ی چگونگی نظارت بر کار راهنمایان، آموزش ها، طبقه بندی فعالیت ها و چگونگی تهیه سرفصل های اموزشی است، پس از حدود هفت ماه کار، آماده و در دوران ریاست مسعود سلطانی فر، حکم ابلاغ آن امضا شده و اکنون قابلیت اجرایی دارد.

دیدگاه ها

  • حسين از المان 5 ژانویه 2017 - 09:36

    خبرى مبنى بر خانه هاى محل اقامت چينى ها در ايران درج شد! موضوع از اين قرار بود كه تجار و متخصصان شركتهاى چينى به جاى رفتن به هتل به خانه هایی مى روند كه مخصوص دانشجويان چينى در ايران است، در اين خانه ها چينى چند نفرى در يك اطاق اقامت مى كنند و بجاى پرداخت حداقل پنجاه دلار هر شب اقامت در هتل، در اين خانه ها شبى پنج دلار پرداخت مى كنند كه در هيچ كشور متمدنى اين كار نه تنها رواج نيست بلكه بشدت با اينگونه زرنگ بازى ها برخورد و حتى از آن كشور اخراج مى شوند ( بجز در ايران) اينو داشته باشين. در حالى كه چين علاوه بر اينكه از بازار ايران با اجناس بنجلش حداكثر سود را مى برند، از اقامت در هتل در ايران خوددارى و از اين طريق هم پول خوبى صرف جویی مى كنند و هم قوانين ايران را به راحتى آب خوردن دور موجه می زنند، در همين زمان و در همين صفحه خبرى آمده كه چين 10.000.000.000دلار در سه روز از گردشگران درآمد داشته يعنى روزى 3.000.000.000دلار كه ساليانه چيزى حدود 1.000.000.000.000 یک ترليون دلار در سال 4.000.000.000.000.000 تومان در سال يعنى به ازاى هر نفر از 1,200,000,000 چينى 7.000.000 تومان درامد چين از گردشگران. در همين زمان چينى ها در كشور ما در اطاق ها دستجمعى اقامت مى كنند. حتما بجاى رفتن به رستوران در ايران، خودشان غذا مى پزند، ماشين چينى عبور موقت هم آوردن و و و ! به روايتى بصورت خودمختار و بدون در نظر گرفتن اينكه اينجا كشور ايران است، زندگى مى كنند و مسؤولان ما مثل هميشه در حال برسى برخورد هستن، توجه كنيد، نه در حال برخورد، بلكه در حال بررسى آيا برخورد و يا خير و تا زمانى كه مسؤولان تصميم به گرفتن بگيرند، يا عِوَض شدن و يا دولت عِوَض شده و يا ؟؟؟؟ و اگه چينى ها نمرده باشن، نوه هاى آنها در اطاق هاى دستجمعى اقامت دارند و چه بسا بجاى ٥ دلار امروز ٣ دلار پرداخت مى كنند و نوه هاى مسؤولان ما در حال تصميم گيرى در نوع برخورد هستن!
    كسى كه بما ..... ..... بود، كلاغ ...... دريده بود.
    حسين گريان از آلمان

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1